Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 2

0
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin ikinci kısmı.

Tuba Büyüküstün

Beline kadar uzun saçlarıyla özdeşleştirmiştik onu, ta ki kısacık kestirip de bize özgüven nedir olayını öğretene kadar. Tuba Büyüküstün doğal güzelliğinin farkında olan ve buna oldukça yatırım yapan aktrislerimizden. Yurtdışında Cannes Film Festivali gibi uluslararası öneme sahip kırmızı halılarda bile boy göstermiş bir oyuncu güzelliğine yatırım yapmasın da kim yapsın diyeceksiniz, haklısınız. Doğal güzelliğini korumak için kendi cilt yapısına özel kürler kullanan Tuba Büyüküstün’ün siyah saç + kara kaş + mavi göz + beyaz cilt formülüne en iyi karşılığı verdiğini biliyoruz. Makyajda genelde gözlerini ön plana çıkarmayı tercih ederken, özel hayatında sadece kapatıcı ve göz altı kremi kullanıyor. Doğal haline bakıp duruyoruz ama kusur bulamıyoruz.

İvana Sert

“Olmamış, o göz farıyla o ruj rengi olmamış” diyebilen bir stil ikonunun makyajlıyken güzel görünmemesi mümkün olabilir mi acaba? Tabii ki olamaz. Makyajlarında yüzünün hangi unsurunu ön plana çıkarması gerektiğinin kitabını yazabilecek kadar uzmanlaşmış olan İvana Sert, makyaj yapmadığı zaman da bomba gibi. Tamam gözler biraz vurgusunu kaybediyor ama kendine bakmayı çok iyi biliyor. Bol bol limonlu su içerek toksinlerinden arındığını ve cildinin de bu sayede taze kaldığını söyleyen Ivana Sert’in makyajsız da güzel görünebilme adına oldukça fazla mesai harcadığını belirtelim. Düzenli cilt temizleme ve cilt bakımı yaptıran İvana Sert’in spora ve beslenmeye verdiği önem de sonucun mükemmel olmasını destekliyor. O zaman dayanamıyoruz ve kendisine sesleniyoruz: “Bızımlasın Ivana.”

Seda Sayan

Seda Sayan’ın yıllar geçtikçe balmumundan yapılmış gibi görünmeye başlayan gergin cildinin arkasında tam olarak ne var asla bilemeyeceğiz. Ama şunu söyleyebiliriz, inanılmaz güzel görünüyor. Yüzünün diri ve genç görünümü için istisnasız her gün yüz masajı yaptırdığını söyleyen Seda Sayan doğal içerikli maskeleri de ihmal etmiyormuş. Ekranlarda görmeye alıştığımız gözeneksiz cildine göre makyajsız hali oldukça farklı dursa da kemik yapısı ve mücevher gibi parıldayan gözleriyle dikkatleri dağıtabilen güzel sanatçı yıllara meydan okuyan sıkı fiziğiyle de hepimize kök söktürür. Her gün aynı saatte uyumanın cildin kendisini tazelemesi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Seda Sayan makyajını temizlemeye de çok özen gösteriyormuş.

Hande Erçel

Hem genç hem güzel. Çok da şey etmeyin yani. Makyajsız halinin kötü olacağı günleri görür müyüz bilemiyoruz ama hiç umutlanmayın deriz. Artık yeni nesil kendine iyi bakması gerektiğini farkında ve Hande Erçel de yakaladığı şöhreti kötü alışkanlıklara bırakacak gibi durmuyor. Efendim güzel oyuncumuz büyük gözlerini açık renk farlarla öne çıkaran, burnunun güzelliğini aydınlatıcılarla vurgulayan ve elmacık kemiklerini ışığa ters köşe yapan parlatıcı pudralarla öne çıkaran makyajlar yapmayı tercih ediyor. Gür ve parlak saçlarını da şöyle bir savurdu mu ortamın tozunu attıran Hande Erçel’in güzelliğin sırrı gençliği olsa da yüzünü temizlemeye ve düzenli nemlendirmeye zaman ayırdığını söyleyelim.

Sinem Kobal

Daha gencecik bir kızken dizilerde rol almaya başlayan Sinem Kobal, geçen yıllarda güzelliğini perçinledi resmen. Bal rengi uzun saçları, büyük gözleri ve biçimli dudaklarıyla doğal bir güzelliğe sahip olan ünlü oyuncu makyajda genelde doğal tonları tercih ediyor. Gözüne bir sürme, hafif rimel, ince bir kapatıcı, tamam. Narin ve minyon bir çehreye sahip olan Sinem Kobal’ın makyajsız hali de çok güzel. Yılların cildi üzerindeki etkilerini geciktirmek için kimyasal içermeyen ürünleri tercih eden Sinem Kobal nemlendirmeye çok önem veriyormuş. Cilt bakımı seanslarını atlatmayan ve her akşam cildini mutlaka derinlemesine temizleyen Sinem Kobal’ın o bakımsız ve kötü göründüğü fotoğraflarını daha çok ararsınız.

Advertisement

Hadise

Geçen seneki Hadise’yle bu seneki Hadise arasındaki farkı bulun, sonra bir önceki seneki Hadise’nin farkına bölün desek kafanız karışır. Biz de aynı durumdayız. İmajıyla o kadar çok oynadı ki takip etmekte güçlük çekiyoruz. Sanki tam aradığını bulamamış gibi yıllardır saç renginden kaş kalınlığına kadar pek çok radikal değişiklik yapan Hadise, makyajın milyon tonunu denedi. Kimisi yakıştı, kimisi hiç olmadı. Hakkını verelim, çoğunlukla çok başarılı oldu. Zaman ve para açısından güzelliğinin makyajlı ve makyajsız haline çok fazla yatırım yapan Hadise’nin son zamanlarda paylaştığı makyajsız halleri o kadar da fena değil sanki, ne dersiniz?

Seren Serengil

Bir kerecik denese, bir kerecik yahu. Bir kerecik de natürel tonlarda makyaj yapsa. Renk cümbüşünden nereye bakacağımızı şaşırdığımız Seren Serengil bol renkli ve bol makyajlı görünümü çok seviyor. Tamam alıştık onu böyle görmeye ama aslında çok güzel olduğu için bu kadar çok makyaj yapmasına gerek yok diye düşünüyoruz. Yine göz altına gözünü büyük göstermesi için beyaz kalemi çeksin, ama mesela ruj renginden bir ton koyu dudak kalemini ait olduğu 90’lara bıraksın artık. Bir de renkli lensler maalesef bakışlarındaki duyguları da saklıyor gibi geliyor bize. Doğal görünme trendini bir yakalasa bu akımın en başarılı örneklerinden olacağının altına imzamızı atarız, o derece.

Meryem Uzerli

Meryem Uzerli’nin üzerine yapışan “Hürrem Sultan” karakterinden kurtulması pek mümkün değil. Türkiye onu öyle tanıdı ve çok sevdi. Özel hayatındaki çalkantılar ve naif tepkileriyle bir de onu koruma içgüdümüz gelişince ister istemez çok şişirdiği dudakların talihsiz bir seçim olduğunu söylemek zorunda hissediyoruz kendimizi. Aslında çok güzel olan bir kadının içinde bulunduğu camianın kapıldığı dolgu yaptırma kervanına katılan Meryem Uzerli’nin böyle müdahaleler yaptırmasına hiç ama hiç gerek yok. Makyaj yapsa da yapmasa da güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen güzel oyuncunun herkesin yaptığı gibi morali bozulduğunda yeni bir çift ayakkabı alması çok daha iyi bir tercih olur bizce.

Deniz Çakır

Televizyon dizilerinin vazgeçilmez vamp kadını Deniz Çakır aslında tiyatro eğitimine sahip ve bugünlerde onu daha çok tiyatro sahnelerinde görüyoruz. Genelde hem üst hem alt kirpiklerine bol bol rimel sürülmüş, gözlerinin çevresine kalem çekilmiş, yanaklarına koyu allık sürülmüş ve dudak kalemiyle belirginleştirilmiş makyajıyla görmeye alıştığımız Deniz Çakır makyajsız haliyle başka biri gibi gözüküyor. Göz kalemi çıkınca bakışları o güçlü etkiyi kaybediyor. Ancak sanılanın aksine, kapatıcı sürmediği zamanlarda bile cildi parıldamaya devam ediyor. Düzenli yaptığı dermatolog ziyaretlerinde derinlemesine cilt temizliği ve maskeli cilt bakımı yapan Deniz Çakır doğal güzelliğine mesai harcayanlardan anlayacağınız. Özel hayatında son zamanlarda bohem bir tarzla karşımıza çıkan güzel oyuncu yoğun iş temposu yüzünden düzenli uyuyamadığından şikayetçi.

Pınar Altuğ

Yıllardır kendini güncelleyerek ekranlarda ulaştığı zirvedeki konumundan bir adım dahi geri atmayan Pınar Altuğ bunu sahip olduğu disiplinli karakterine borçlu. İşini ve bunun için gereken her şeyi çok ciddiye alan Pınar Altuğ, çizgisini hiç bozmadığı için de herkesin saygısını kazanmış durumda. İzleyicilerinin ondan beklentisini farkında olan güzel oyuncu her zaman bakımlı, her zaman özenli görünmeye dikkat ediyor. Ancak, makyajsız halini gördüğümüzde çizgilerinin arasına yaptırdığı dolguları fark etmememiz mümkün değil. Doğal ve makyajsız da iyi görünmek için estetik müdahale yaptırmasına bizce gerek yok, belki o da dolguların etkisi azaldığında aslında daha iyi göründüğünü fark eder ve vazgeçer.


Serinin İlk Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Üçüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply