Akrep Burcunun Özellikleri, Erkeği, Kadını, Aşk ve İş Yaşamı Bilgileri

0

Akrep burcunun özellikleri nelerdir? Akrep burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Akrep burcu hakkında her şey.

Akrep Burcu

Akrep Burcu

AKREP (23 Ekim-21 Kasım)

Yönetici Yıldızı: Mars ve Plüton (Çekiciliği, cazibeyi, savaşı ve yeni şartları temsil eder)
Grubu: Su, Negatif
Burcun Cinsiyeti: Dişi
Uğurlu Günü: Salı
Uğurlu Sayısı: 8, 9 ve 28
Uğurlu Taşı: Topaz
Uğurlu Renkleri: Canlı Kırmızı, Siyah
Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı Karanfil, Hanımeli, Ateş Çiçeği
Uğurlu Kokuları: Misk, Manolya
En Belirgin Özelliği: Kararlılık
En Büyük İdeali: Zenginlik
En Büyük Hatası: Merhametsizlik
En Büyük Arzusu: Ömür Boyu Güven
Etkilendikleri: Kendiniz olun. Farklı görünmeye çalışanlardan hoşlanmazlar.

Genel Olarak Akrep Burcu

Akrep su elementi ile sabit nitelik özellikleri taşımaktadır. Su gurubundan olduğu için hassas, duygularını gizleyen bir burçtur. Sabit nitelik taşıdığı için de inatçıdır ve yaptığından vazgeçmez. Akrep Zodyak’ta genel olarak cinsel duyguları temsil eder. Bunlar bir araya geldiğinde ortaya kıskanç, kuşkucu, kinci, duygulara fazla önem veren, inatçı ve hırslı biri çıkar.

Akrep Burcu

Kıskançlık akrep insanının elinde olmayan bir duygudur. Güçlü ve yoğun duygulara sahiptir. Bir akrebi delici bakışlarından tanıyabilirsiniz. Bakışları düzdür, insanın içine işler. Hiçbir derdi yokmuş gibi sakin görünse de içinde fırtınalar kopmaktadır. Bunu ancak gözlerinden anlayabilirsiniz. Zodyak’ın en ketum burcudur.

Tam onu tanıdığınızı sandığınız bir anda, henüz hiçbir şey bilmediğinizi anlamanıza neden olacak bir davranışta bulunabilir. Onunla kırk yıldır evli olsanız bile, sadece onun görmenize izin verdiği yanlarını bilebilirsiniz. Her zaman kendisine sakladığı, sizin asla göremeyeceğiniz, dokunamayacağınız bir şeyler olacaktır.

Akrep insanı hakkında emin olacağınız tek şey onun sevdiği şeyleri tam sevdiği sevmediklerini ise hiç sevmediğidir. Onun için her şey ya siyah ya da beyazdır. Ortası yoktur. Onun ilkesi hep ya hiçtir. İkide bir her şeyi yıkıp sil baştan başlayabilir. Her zaman uç noktalarda dolaşır, hiçbir şeyi yarım bırakmaz tam yaşar.

Ölçüsü yoktur.

Yaşama gücü kadar fiziksel gücü de kuvvetlidir. Her an patlamaya hazır yanardağ gibidir. Akrep insanı iyiyken çok iyi, kötüyken korkunç olabilir. Onu sevebilirsiniz ya da ondan nefret edebilirsiniz ama ona karşı asla kayıtsız kalamazsınız.

Akrep duygularında yanılmaz.

İçine doğanlar genellikle doğrudur. Karizması ve çekiciliği, önsezilerini kullanma yeteneğinden kaynaklanır. Sezgileri çok güçlüdür, bu yöne ağırlık verirse medyum bile olabilir. Kafası çok çalışır, olayları küçük detaylarına kadar inceler ve sezgisini de katarak doğru kararlar verir.

Akrep burcu cinsellik, ölüm ve yenilenme burcudur.

Cinsellik yaşamının bir parçasıdır. Oldukça ihtiraslıdır ve sadece aşkta değil her konuda ateşlidir. Duyguları güçlü ve derindir ama cinsel yaşamı doyurucu değilse bu açığı kapatmakta zorlanır.

Genelde flörtçü olmasına rağmen gerçekten severse ömür boyu bağlanabilir. Sevdiği kişinin çok dürüst olması gerekmektedir. Karşısındakine güvenebileceğinden emin olduktan sonra bütün tutkusu ile sevebilir. Küçük bir hata bile onu çileden çıkarabilir. Üzüleceğini bile bile sevdiğini yaralayabilir ve sonradan pişman olur.

Akrebin yaşamını geçirmek için seçtiği insana karşı oldukça kıskanç ve koruyucu bir tavır aldığını asla unutmamak gerekir. Yaşamı boyunca sevgi verebilecek, zengin yürekli ve aradığı emniyeti sağlayabilecek bir eş ister. Her zaman için karşısındaki insanın duygu ve düşüncelerine değer vererek, ihtiyaçlarını tatmin etmek için enerji sarf etmekten çekinmez.

Akrep hiçbir zaman gösteriş yapmak adına ya da sadece moda diye alışveriş yapmaz ya da bir yere gitmez. Ödediği paranın ne olursa olsun karşılığını almak ister. Aldığı bir şeye çok para ödeyebilir ama sadece aldığı şeyin kalitesine inandığı içindir.

AKREP KADINI

AKREP ERKEĞİ

Akrep Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Akrep-Koç: Zor bir beraberlik. Birbirlerini yönetmek isterler.
 • Akrep-Boğa: Boğa akrebe güven verirse güzel bir beraberlik. Her iki taraf kendi eksiklerini tamamlar.
 • Akrep-İkizler: Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.
 • Akrep-Yengeç: Uyumlu ve mutlu bir beraberlik.
 • Akrep-Aslan: Hareketli, tatmin edici bir beraberlik.
 • Akrep-Başak: Olumlu ve destekleyici bir beraberlik.
 • Akrep-Terazi: Duyguların tatmin edildiği, çiftlerin arasında çekim olan bir beraberlik.
 • Akrep-Akrep: Ya mutlu ya da mutsuz bir beraberlik. Birbirlerini anlamalarına bağlı.
 • Akrep-Yay: Uyumsuz, sorunların yaşandığı bir beraberlik.
 • Akrep-Oğlak: Uyuşmazlığın yaşandığı, zor bir beraberlik.
 • Akrep-Kova: Mücadelenin yaşandığı, zor bir beraberlik.
 • Akrep-Balık: Sorunların yaşanacağı bir beraberlik.

Akrep Burcu İçin Cinsellik

Çok duygusal bir burçtur ve en iddialı olduğu alan cinselliktir. Oldukça yüksek bir cinsel gücü olduğu için genellikle karşı taraftan da bu yönde bir beklenti içindedir. İhtiraslarına, tutkularına gem vurması oldukça zordur. Cinselliği her an her yerde yaşayabilir. Hayal dünyası son derece yoğundur. Fantezilerini partneriyle rahatlıkla paylaşır ve uygulamak ister. Cinselliği yaşamayı seven bir burçtur.

akrep burcu

Akrep Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Akrep-Koç:

Son derece ateşli bir ikili. Sekste koç yenilikçi, akrep canlı bir katılımcıdır. Ancak koç, kıskanç akrebe göre fazla havaidir. Her ikisi de benmerkezci, dinamik ve hırslıdır. Aralarındaki çekim çok güçlü olsa da bireycilikleri onları ayrılığa sürükleyebilir. Veriler kısa bir ilişki ve zor bir evliliğe işaret ediyor.

Akrep-Boğa:

Yatakta her ikisi de tutkulu ve dayanıklıdır. Eğer sabah hala birbirlerinden hoşlanıyorlarsa, aralarındaki uyuşmazlıklarını halletmelidirler. Akrep tembelliği sever ve para konularında hasistir. Boğa da uyuşuktur ancak kendi parasını harcamayı sever. Her ikisi de gururlu, inatçı ve hükmedicidirler. Cinsel arzularının uyuşması sayesinde iyi bir ilişki olabilir. Evlilik ise oldukça şüphe verici.

Akrep-ikizler:

Cinsel açıdan anlaşırlar. Ama olay bundan ibaret değildir. Her iki tarafın da ödünlerde bulunması şarttır. Derin duygulu akrep için ikizler her şeyi fazla hafife alıyordur. Akrep sabittir, ikizler ise değişken ve gezgin. İkizler zekidir, toplum içinde kendini göstermeyi sever. Akrep ise bunu vakit kaybı olarak görür. İnişli çıkışlı bir ilişki, zor bir evlilik.

Akrep-Yengeç:

Su grubuna mensup bu iki burç çok iyi anlaşırlar. Cinsel uyumları da iyidir. Akrebin tutkusu yengeçte ateşli bir karşılık bulur. Fiziksel uyumları, her ikisi için de geçerli olan kıskançlık sorununu yenmeye yardım eder. Ancak, şiddetli bir fırtına patlak verirse, en iyisi oradan bir an önce uzaklaşmaktır. Ana hatlarıyla çok uyumlu, güçlü ve koruyucu bir beraberlik. İyi bir ilişki, mutlu bir evlilik.

Akrep-Aslan:

Her iki tarafın ani öfkesi ve patlak veren anlaşmazlıklar şiddet kullanımıyla noktalanabilir. Bu ilişkide tutku hakimdir. Fiziksel olarak birbirlerine çekim hissederler ama akrep, aslana gereken ilgi ve saygıyı göstermez. Bu durumda aslanın gururu kırılacaktır. Birçok durumda akrebin kıskanç ve sahipleniri tavırlar sergilemesi aslanı yaralayacaktır. Heyecan verici bir beraberlik olabilir ama uzun süreli bir aşk yıpratıcı olacaktır.

Akrep-Başak:

Birçok alanda ilgileri ortaktır, ancak cinsel arena bunlardan biri değildir ne yazık ki. Bu da bir ilişkiyi yürütmelerini imkansız hale getirebilir. Başak her şeye kusur bulmaya başlar, akrepte fazla açık sözlü davranabilir. Eğer başak gerekli özveriyi gösterirse, ilişkileri yürüyebilir. Düşünceleri bir süre ortak olabilir ama akrep pek yakında yeni cinsel arayışlara girecektir.

Akrep-Terazi:

Akrep, teraziye göre fazla kıskanç ve sahiplenicidir. Terazi de akrep için fazla tembel ve hassastır. Ne var ki, her ikisi de tutkuludur. Bu durumda beraber yaşamanın sorumluluğunu üstlenebilirler. Terazinin lükse düşkünlüğü de akrebin altından kalkamayacağı ölçülerde olursa ufak çaplı bir sorun yaşanabilir. İlişkileri fırtınalıdır. Evlilikte pek sakin geçeceğe benzemiyor.

Akrep-Akrep:

Bu ikili cinsel olarak suyu bile yakacak güçte bir ateş oluşturabilir. Ancak birbirlerine fazla benzemektedirler. Her ikisi de sabit, sahiplenici, kıskanç ve öfkelenmeye yatkın olurlar. Zıtlaştıklarında tabak çanaklar havada uçuşacaktır, tabii mutluluk da pencereden dışarı uçacaktır. Başlangıçtaki yoğun Çekim yatak odasının dışında hiçbir işe yaramayacaktır. Vay canına dedirtecek bir ilişki, aman aman dedirtecek bir evlilik.

Akrep-Yay:

Bu ikiliye pahalı bir ev hediyesi götürmeyin sakın. Akrep evini sever, ancak yayın valizi her an hazırdır. Yay özgür olmalıdır; akrep ise sahiplenici ve talepkardır. Aralarında oluşacak uçurumu, yayın esprili kişiliği bile kapayamaz. Tek çekimleri sekstedir ve bu da uzun sürmez. Bir gece için evet, bir ömür için hayır.

Akrep-Oğlak:

Her ikisi de istekli ve hırslıdır; cinsel olarak da anlaşırlar. Çok az sayıda sorunları olacaktır. Akrep daha duygusal bir yaklaşıma eğilim gösterebilir ki, bu da oğlağın soğuk ve mesafeli yapısı açısından iyidir. Akrebin sahipleniciliğinin sağladığı güven, oğlağın canına minnettir. Akrep, duygusuz sekse itiraz etmez. Bu, oğlağa da uyar. Sıcak bir ilişki, sağlam bir evlilik.

Akrep-Kova:

Akrep, kovanın değişken ruh halinden nefret eder. Kova birçok sosyal projenin peşinde, eve fazla uğramayacaktır. Oysa ev, akrebin sıkı sıkıya bağlı olduğu yerdir. Akrep, kovaya hükmedemez çünkü kova bağımsızlığına aşırı düşkündür.

Akrep hiç öyle olmadığı halde, kova çok sosyaldir. Kovanın çıkarcılıktan uzak hayatında akrebe yer yoktur. Yatak oyunları bu ikiliyi bir arada tutamaz. Bırakın her biri kendi yoluna gitsin.

Akrep-Balık:

Bu ikili birbirlerine derin hayranlık beslerler. Kararsız balık, akrebin güdümüne girmekten mutluluk duyacak, akrebin kendisine sahip çıkmasına ve hükmetmesine olumlu yaklaşacaktır. Cinsel yaşamları heyecan verici olur. Balık yaratıcı, akrep dayanıklıdır. Hem ilişki hem de evlilik olarak çok iyi.

AKREP BURCU SAĞLIK DURUMU

AKREP BURCU NASIL BESLENMELİ?

İŞ HAYATINDA AKREP BURCU

Akrep Burcunun Hediyesi

Gizemli ve karizmatik akreplere armağan seçmek zordur, kişisel meraklarını ve ilgilerini araştırmalısınız. İlginç takı ve mücevherlerden, mesela siyah bir inci kolyeden hoşlanırlar.

Kırmızı karanfil, ateş çiçeği ya da kırmızı güllerden bir demet sunabilirsiniz. Kırmızı ve siyah renkler ağırlıklı olmak kaydıyla iç çamaşırları, eşarplar, gece elbiseleri, gömlekler de hoşlarına gider. Doğaüstü, parapsikolojik konularla ilgili kitaplar onlara göredir.

Yaşamdaki her dakikalarını son dakika gibi yaşama arzusunda olan akrepler, yoğun, sezgileri güçlü, tutkulu, gizleri çözmeye meraklı, sivri dilli, çifte standartlı biraz da cimri insanlardır. Sıcaklık hissi veren tüylü, kürklü veya öyle görünüşlü nesnelerden nefret ederler.

Akrep Burcu İçin Tatil

Akrep burcunun özel hayatı çok önemlidir. Issız, sessiz, sakin, kimsenin olmadığı bir ada, tatil yöresi ya da özel bir tekne tam ona göredir. Yengeç ve balık gibi duygusal bir su burcu olan akrep, su kenarında kendini hiçbir yerde olmadığı kadar iyi hisseder.

Yoğun duygulara ve tutkulara sahiptir, zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Kaldığı yerde televizyon ve telefon olmasa da olur ama oda servisine ihtiyacı vardır, kendi müziğini dinleyebilmelidir. Onun için tatil demek, dış dünyaya hazırlanmak ve yenilenmek demektir.

Akrep Burcunun Taşı

Süs taşı obsidiyendir. İlişkiyi temsil eder. Gerçekçiliğin taşıdır. Obsidiyen bir tür volkanik kayaç türüdür ve doğal camdır. Obsidiyen Türkiye’de yanardağlarda bulunmaktadır. Akrep burcunun uğur taşları; topaz, lal, kedi gözü, kırmızı mercan ve rubelittir.


Leave A Reply