Kidnapped By Pirates (Korsanlar Kaçırdı) Oda Oyunu Çözümü

0
Advertisement

Korsanlar Kaçırdı (Kidnapped By Pirates) oda oyununu çözmekte zorlananlar için adım adım oyunun çözümü.

Odadan Kaçış oyunlarının en meşhurlarından olan Korsanlar Kaçırdı ve ya orjinal adı ile Kidnapped By Pirates oyununu buraya tıklayarak oynayabilirsiniz. Oynayın çözmeye çalışın eğer ki takılırsanız işte çözüm aşağıda…

Gri varilden leyve çıkıyor. Yüzeyinde mouseu biraz oynatmanız gerekli onu alıyorsunuz ve bu levye ile soldaki sandik açılıyor. (Üzerinde biraz gezdirin)Topladığınız eşyaları items yazan (sol üst köşe) bölümden görebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak alınıyor. Sandığın içinden altın külçesi çıkıyor. Bu külçe ile kilit kırılıyor oradan çıkabiliyorsunuz.

Kılıcı alamıyoruz sonra tekrar dönüp alacağız. İlerliyoruz.Öncesinde kutuların birinin altından anahtar çıkyor onu da almayı unutmayın. Bu anahtar ile soldan ilk kapıyı açıp içinde top olan odaya girebilirsiniz.Bu odadan dümeni alıyoruz. (sol tarafta küçük) Sağdan ikinci odadan bir gülle alarak topun içine yerleştirirseniz topun içinden de bir anahtar çıkacaktır. Bu anahtarla soldan ilk kapıyı açabilirsiniz. Bu odadan da hamağı alıyoruz. Çizmenin üzerindeki yön gösteren ok işaretleri kadar dolabın kapı kolu döndürülüyor. Sola iki kere bir kere sağa bir kere daha sola ve dolabın kapısı açılıyor.Dolabın içinden bir çakmak ve bir anahtar daha çıkıyor. Sağdan ikinci odaya giriyoruz. Bu oda karanlık çakmak ile lambayı yakıyoruz ve aldığımız dümeni duvardaki yerine yerleştirip, kolu aşağıya indiriyoruz.Böylelikle koridordaki demir kapı açılıyor.

İlerliyoruz.Soldan ilk oda açık. Orada varilin üzerinde şifreler var. Sağdan ilk odaya girebilmek için bu şifreleri yazıyoruz. 354 yazarak enterlıyoruz. Haritalı odada haritanın oradaki kağıtta yine şifre yazılı. Pembe kutunun üzerine şifreyi ayarlayarak kutuyu açıyoruz. İçinden mücevher çıkıyor onu da alıyoruz.Şifre 7394 .Soldan ikinci odada (küvetli odadaki) dolabı levye vasıtasıyla açıyor ve içinden ipi alıyoruz.Sağdan ikinci odada yerde duran yatağın altında bir kapak var. Bu kapak bir ip, bir hamak ve hamağın içine 2 adet gülle konularak açılıyor. Tabi 2. gülle için daha önce gülleler bulunan odaya geri dönüyoruz. Merdivenle aşağı iniliyor ve mücevher yerleştiriliyor ve sonra on a basınca açılıyor. İçinden kalkan çıkıyor. Kalkanı alıyoruzç Altınlara dokunmuyoruz:)

Advertisement

Aldığımız kalkan yardımıyla oyunun başında görmüş olduğumuz kılıcı alabiliyoruz. Kalkanın seçili olması lazım. Sonra da kalkanı aldığımız odaya geri dönüp kalkanı duvardaki yerine kılıcıda oradaki deliğe yerleştiriyoruz. Koridra çıkıyoruz ki kapı açılmış kurtulmuşuz. Bu arada haritalı odadan küreği de almamız gerekiyor. Kaçmak için gerekli yoksa oyun bitmiyor. Denizin ortasında kaçtık korsanlardan 🙂


Leave A Reply