Kızılay Haftası Resmi Nasıl Çizilir? Pano Çalışmaları Örnekleri, Etkinlikleri

0
Advertisement

Kızılay Haftası pano çalışmaları. Kızılay ile ilgili pano çalışması için kullanılabilecek görselleri, örnek pano çalışmaları. Kızılay Haftası panoları ve resimleri.

Kızılay Haftasında okulunuza hazırlayacağınız pano için bu yazımızda bulunan resimlerden fikir alabilirsiniz. Çeşitli okulların hazırlamış olduğu Kızılay Haftası pano çalışmaları örnekleri, örnek etkinlikler, pano düzenlemeleri.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Kızılay denilince akla kan bağışı gelir. O yüzden pano çalışmanızda kan bağışını belirten görseller kullanabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte bir kan torbası görüntüsü verilmiş torbaya küçük kırmızı buruşturulmuş gramafon kağıtları doldurulmuş. Bu kağıtlarla kan izlenimi verilmiş. Bu kan beyaz bir kalp şeklinin içini dolduruyor. Kısacası can veriyor. Kalbin de bir bölümüm yine kırmızı yuvarlanmış kağıt parçaları ile doldurulmuş.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları Kızılay Haftası Pano Çalışmaları Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Yine yukarıdaki görselde beyaz koni şeklinde yuvarlanmış el işi kağıtlarından Kızılay çadırları yapılmış. Alt tarafına fazlalık bırakarak ana panoya sabitlenmiş. Dışarıda ise iki kürdan ve kağıtlarla yapılmış başarılı sedyeler var. Kızılay’ın arabaları panoya eklenmiş.

Advertisement

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Yukarıdaki resimde Kızılay’ın hangi afetlerde yanımızda olduğuna odaklanılmış. Felaketlerin resimleri konulurken çevresi Kızılay çadırları ile çevrelenmiş. Pano mesajını başarılı bir şekilde vermiş.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Özellikle okul öncesi öğrenciler için yukarıdaki panoyu hazırlamak çok ideal olacaktır. Hem hazırlaması kolay, hem de gayet başarılı. Kızılay’ın çadırları ve bayrakları öğrenciler tarafından hazırlanmış.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Kızılay Derneği, savaş ve doğal yıkımlarda yaptığı yardımların yanı sıra kan merkezleri ve gençlik kamplarını yönetir. Hastaneler, dispanserler, rehabilitasyon merkezleri ve öğretici merkezler kurar.

Advertisement

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Toplum sağlığı ile ilgili kurslar açar, hemşire, hastabakıcı, ilk yardım elemanları yetiştirir. Öğrencilere karşılıksız burs verir.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kızılhaç, Kızılay Dernekleri Birliği ile ortak çalışmalar yapar. Her yıl Türkiye’de 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasındaki günler Kızılay Haftası olarak kutlanır.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Yurdumuzun çeşitli yörelerine yayılmış yaklaşık 700 Kızılay şubesinin yanı sıra, çeşitli bölgelerde depolanmış, savaş sırasında kullanıma girmeye hazır durumda 8 gezici, 12 yerleşik hastane her biri 50 yatak kapasiteli beş ilk yardım hastanesi; Hac mevsiminde Türk hacılarına hizmet veren 50 yatak kapasiteli ilkyardım hastanesi; uluslararası E-5 Karayolu’nun Edirne-İstanbul bölümünde ambulanslı beş İlkyardım İstasyonu vardır. Son yıllarda Kızılay büyük bir gelişim göstermiş ve az önce söylenen rakamların çok çok üzerine çıkacak kapasiteye ulaşmıştır. Hatta dünyaya yardım yapmaya başlayan bir kuruluş haline gelmiştir.

Kızılay Haftası Pano Çalışmaları

Türkiye Kızılay Derneği, verdiği hizmetlerin giderini üye ödentileri ve bağışların yanı sıra, işlettiği maden suyu satışları ve tekelinde bulunan röntgen filmleri, kinin ve kinin tuzları gibi kimi maddelerin satışı ve taşınmazların kirasıyla karşılar.

Kızılay Haftası

Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Bu haftada okullarda Kızılay ile ilgili konuşmalar yapılır, filmler gösterilir.

Kızılay bir yardım kuruluşudur. 1868 yılında Hilal-i Ahmer Cemiyeti adı altında kuruldu. 1935 yılında Kızılay adını aldı. Kızılay’ın beyaz zemin üzerine kırmızı ay taşıyan bir bayrağı vardır.

Sel felaketi, deprem, yangın gibi olaylarda felakete uğrayanlara yardma Kızılay koşar. Onlara yiyecek verir, yatacak yer sağlar, giyecek yardımı yapar. Doktor ve hemşire göndererek yaralıların tedavisini sağlar. Kızılay ayrıca açtığı aş evlerinde fakir ve düşkün olanlara yiyecek ve içecek dağıtır. Kızılay çok faydalı ve herkesin yardımına koşan bir yardım kuruluşudur.

Advertisement

Kızılay ülkemizde ve çevre ülkelerde oluşması muhtemel afetlerde hemen yardıma muhtaç insanlara her türlü insani yardım sağlayan gurur duyduğumuz bir kuruluştur. Aşağıda Kızılay Haftası için kullanabileceğiniz görseller, resimler ve fotoğraflar yer almaktadır.

Kızılay Haftası Resimleri

Kızılay Haftası Resmi Çizmek isteyenler için çizilmiş örnek ilkokul düzeyinde Kızılay Haftası resmi ve çizimin videosunu paylaşıyoruz. Bu resmimizden fikir alarak siz de benzer bir resim çizebilirsiniz. Videomuz BURADA

Kızılay Haftası

Kızılay Çizimleri

Kızılay Çizimleri

Kızılay Çizimleri

Kızılay Resimleri


Leave A Reply