Yengeç Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

Yengeç burcunun özellikleri nelerdir? Yengeç burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Yengeç burcu hakkında her şey.

Yengeç

Kaynak: pixabay.com

YENGEÇ
22 Haziran-23 Temmuz

 • Yönetici Yıldızı: Ay (Duyguları temsil eder)
 • Grubu: Su, Negatif
 • Burcun Cinsiyeti: Dişi
 • Uğurlu Günü: Pazartesi
 • Uğurlu Sayısı: 2, 3 ve 23
 • Uğurlu Taşı: Yakut
 • Uğurlu Renkleri: Beyaz, Gümüş, Gri
 • Uğurlu Çiçekleri: Nilüfer, Zambak
 • Uğurlu Kokuları: Müge, Leylak
 • En Belirgin Özelliği: Sadakat
 • En Büyük İdeali: Maddi Güven
 • En Büyük Hatası: Dikkatsizlik
 • En Büyük Arzusu: Toplumda Yükselme
 • Etkilendikleri: Biraz uzak durun. Onlar sırlarını koruyanlardan hoşlanırlar. Size güvenmesi zaman alacaktır.

Genel Olarak Yengeç Burcu

Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dır. Yengeç insanı duygulu, değişken ve çekingendir. Yengeç su elementi ve öncü niteliktedir. Su elementi duygusallık ve sezme yeteneği veren bir güçtür. Öncü nitelik olması da onu harekete zorlamaktadır. Yengeç, anneyi, vatan sevgisini, yuvaya düşkünlüğü temsil eder. Yuvasına, ailesine, çocuklarına çok bağlıdır.

İkizler dünyaya nasıl zihni ile bağlı ise yengeç de duyguları ile bağlıdır. Nazik, sevgi dolu, inançlı ve koruyucudur. Kırıldığı zaman, rahatsız edilmek ya da duygularından söz etmek istemediğinde aynı bir yengeç gibi kabuğuna çekilir. İyilik dolu, düşünceli davranışlar onu çok etkiler ve eleştirilmekten, alay edilmekten çok korkar.

Ay nasıl denizlerde gel-gitlere sebep oluyorsa, yengecin duygularını da sık sık etkiler. Karmaşık bir yapıya sahip olan yengecin ruh hali sık sık değişir ve onu anlamak oldukça zorlaşır. Keyfi yerinde olduğu zaman hayat dolu ve neşelidir. Birdenbire somurtkan ve hırçın olabilir. Kafasına bir şeyi takarsa melankolik, içe dönük ve herkesten uzak durur.

Yengeç, yapılan iyilikleri ve kötülükleri hiçbir zaman unutmaz. Fırsat bulunca karşılık verir. Oldukça alıngandır, eleştirilmeye hiç gelemez ve hemen küser. Hafızası ve hayal gücü çok kuvvetlidir. Aynı zamanda çok kıskançtır.

Yengeç insanını ancak sevgi ile yönetebilirsiniz. Zorla bir şey yaptırmaya kalkarsanız tam tersini yapabilir. Yengeç kendisini anlayacak ve yuvaya bağlanacak eş ister. Onun için en kutsal yer yuvasıdır. Evine bağlılığında boğayı bile geçer. O sonsuza kadar kökleri ile yaşar. Geçmiş onun için çok önemlidir, bir türlü geçmişten kopamaz. Biraz fazla koruyucu olmakla birlikte çok iyi anne-baba olur.

Advertisement

Çalışkan ve tedbirlidir. Para kazanmasını da tutmasını da bilir. Kazancının büyük miktarını biriktirir ve asla müsrif değildir. Değişken biri olduğundan hayatın çeşitli yanlarını tanımış, belki de değişik mesleklere girip çıkmıştır. Yengeç çok kuruntulu olduğu için gelecekten korkar, kendini ve ailesini her bakımdan güvence altına alır.Duyarlılığı yalnızca insanlara karşı değildir. Algılama üstünlüğü onu tüm çevresine karşı kolay etkilenen biri durumuna getirir. Yakın çevresinin ne istediğini onlar söylemeden sezebilir. Dertlerini çoğu zaman içine atar. Bu yüzden de sindirim sistemleri bozulabilir. Yeri gelince hayır demeyi, çekingenlik ve aşırı duygusallığım kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Yengeç Burcu

Kaynak: pixabay.com

Yaşamdaki deneyimlere karşı gösterdiği reaksiyon her zaman için duygusal temellidir. Yengeç ne yapacağına karar vermeden, eyleme geçmeden önce duygularını, hissettiklerini mantık çerçevesinde değerlendirir. Yengeç insanları genellikle sabırlı yapıları, güvenli adımları, diğer insanlarla kurduğu olumlu bağlar neticesinde başarılıdırlar.

Bir yengecin en önemli dezavantajı duygularına esir olabilmesi, kendini duygu dünyasından çıkartmakta zorlanmasıdır. Özellikle kendi hayatı, kişisel ihtiyaçları ve meselelerinde oldukça çekingen ve utangaç bir davranış biçimi vardır. Yengecin tam olarak kendini açabilmesi, başka bir deyişle teslim olabilmesi için karşısındakine yüzde yüz güvenmesi ve hiçbir tereddüdünün kalmaması gerekir.

Yengecin hassas, kırılgan, duygusal yapısı iş hayatında da kendini gösterir. Yengeç hedefe direkt olarak gitmektense, daha çok etrafında dolaşıp, şartları anlamaya ve güven elde etmeye çalışır. Bu karakteristiği iş yaşamına ihtiyatlı adımlar, güvenli girişimler ve sonuç elde edilebilecek adımlar olarak yansır.

Yengeç Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Yengeç-Koç: Kavgaların çoklukla olduğu, birbirini anlayamayan iki insanın beraberliği.
 • Yengeç-Boğa: Karşılıklı tatminin olacağı bir beraberlik. Boğa, yengecin duygularını tatmin etmeli.
 • Yengeç-İkizler: Uyumsuz ve sorunlu bir beraberlik.
 • Yengeç-Yengeç: Birbirlerini çok iyi anlar ve mutlu ederler.
 • Yengeç-Aslan: Genel olarak iyi bir beraberlik.
 • Yengeç-Başak: Birbirlerini anlamaya çalışmaları gerekir. Sorunlu bir beraberlik.
 • Yengeç-Terazi: Uyumsuz ve tatsız bir beraberlik.
 • Yengeç-Akrep: Uyumlu ve mutlu bir beraberlik.
 • Yengeç-Yay: Fedakarlık edilmesi gereken, mutsuz bir beraberlik.
 • Yengeç-Oğlak: Birbirlerini tamamlayıcı ve destekleyici bir beraberlik.
 • Yengeç-Kova: Değiştikleri takdirde anlaşabilirler. Sorunlu bir beraberlik.
 • Yengeç-Balık: Birbirlerini anlayan çiftlerin beraberliği.

Yengeç Burcu İçin Cinsellik

Bu burcun bireyleri karşısındakinden emin olmadığı sürece duygularını, hislerini belli etmekten kaçınır. Çok kırılgan ve hassas olduklarından cinsel ilişki sırasında da karşısındakinden romantizm beklerler. Partnerini yatakta mutlu etmek için aşk oyunlarını kullanırlar. Yaşamında duyguların yeri büyüktür. Çok sadık olduklarından ilişkileri bitse bile uzun yıllar yalnız yaşayabilirler. Tek eşlilik taraftarıdırlar, bir gecelik ilişkilerden hoşlanmazlar. Cinsel ilişki sırasında geri planda kalmayı tercih ederler.

Yengeç Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Yengeç-Koç: Daha gelenekçi yengeç için koç biraz fazla maceracıdır. Ama ilk başta güçlü bir cinsel çekim yaşanabilir. Zaman; içinde koç, yengecin kıskançlık duygularını kabartabilir. Ayrıca yengeç, koçun sivri dilinden de çok çekebilir. Zaten yengecin sahipleniciliği koça baskı gibi gelecektir. Zor bir ilişki, evlilik ise! kayalara toslayacaktır.

Advertisement

Yengeç-Boğa: Yengeç bu beraberliğe duyarlılık ve yaratıcılık katacaktır. Her ikisi de tutkuludur ve mutlu olmak için evden dışarıya çıkmalarına gerek yoktur. Boğa yengecin değişken ruh halini anlayabilir ve çıkacak sorunları yumuşaklıkla çözer. Boğa dikkatli olursa yengeçten nezaket görür. Her ikisinin de ihtiyaçlarını karşılayan bu ilişkinin, eğlenceli bir beraberlik ve başarılı bir evlilik getirmesi çok büyük olasılık.

Yengeç-İkizler: Havai, hoppa ve eğlenceyi seven ikizler, yengecin güvensizlik duygusunu iyice vahimleştirecektir. İkizlerin yol yordam bilmeyen cinsel enerjisi yengece sorun ve hayalkırıklığı yaşatacaktır. Yengeç kıskançlaşacak ve ikizlerin faaliyetlerini kısıtlamaya kalkacaktır ki, ikizler bundan nefret eder. Fazlasıyla duygusal bir ilişki. Daha uzun süreli bir beraberlik ise temel farklılıklarından kaynaklanan fırtınalar koparacaktır.

Yengeç-Yengeç: Birbirlerine çok fazla benziyorlar; bu da mutluluk getirmez. Her iki taraftaki duyarlılık bolluğu, duygusal sorunlar yaratacaktır. Yatak odasına her ikisi de yöneten taraf olmak ister. O zaman eleştiri ve kavgaların ardı arkası kesilmez. Fakat fiziksel açıdan birbirlerini çekerler ve ilişkinin başı oldukça şehvet yüklü olabilir. Evlilik için ise karşılıklı anlayış mutlak şarttır.

Yengeç-Aslan: Yengecin değişken ruh halini dengeleme eğilimindedir. Aslan sevgide cömerttir ve bu tutumu, onun güvenlik ihtiyacını giderir. Öte yandan aslanın da bol bol övülmeye özellikle cinsel becerisi konusunda ve hayran olunmaya ihtiyacı vardır. Ayrıca hükmetmek ister. Yengeç teslim olup, aslanın ihtiyaçlarına cevap verirse, tutkulu bir ilişki ve çok başarılı bir evlilik olabilir.

Yengeç-Başak: Başağın pratik ve hoş yapısı bu ilişkiye renk katar. Yengeç, duygularını belli etmeyen başağa oranla fazla hassastır ancak gene de çok sıcak ve sevgi dolu bir ilişki geliştirebilirler. Alev alev yanmasalar da cinsel açıdan gayet iyi anlaşırlar. Tek sOrun her ikisinin de fazla utangaç, çekingen ve durgun olmasıdır. İyi bir ilişki, muhtemelen rahat bir evlilik.

Yengeç-Terazi: Yengecin değişken ruh hali, terazi için anlaşılması zor bir şeydir. Terazinin ilgisizliği de yengecin iyice güvensiz ve huzursuz olmasına yol açar. Aslında yengecin değişken ruh hali terazi için çekicidir fakat terazi sorunlardan uzak durmak ister. Yengecin sevgisi yara alırsa sorunlar başlayabilir. Terazi başka ilişkiler aramaya başladığında bitiş çizgisine gelinmiş demektir. İlişki mümkün ancak evlilik riskli.

Yengeç Burcu

Kaynak: pixabay.com

Yengeç-Akrep: Akrebin gücü, koruma ve hükmetme ihtiyacı tam yengecin aradığı şeydir. Cinsel ilişkide yengeç daha duyarlı, akrep daha tutkuludur. Ama yengecin memnun etme isteği, bu alandaki sorunları aşmaya yardım eder. Akrebin şiddetli kıskançlığı dinecektir, çünkü yengeç beraber olduğu kişiye sadıktır. Aşkları her geçen gün derinleşecektir; ilişkileri çok iyi bir evliliğe doğru yol alır.

Yengeç-Yay: Bu ikilinin amaçlan ve istekleri taban tabana zıttır. Yayın gözü dışarıdadır ve cinsel bağlarla bağlanmak istemez. Yengeç sevgide yayın veremeyeceği ölçüde güvenlik ister. Yengeç gelecek için yaşar, yay ise o günü, o anı yaşar. Yayın canı sıkılıp da yeni ufuklara doğru yol aldığında yengeç çok incinecek ve acı çekecektir. Herhangi bir ilişki söz konusu olamaz.

Yengeç-Oğlak: Oğlak, yengecin istediği sevgiyi bütünüyle veremez. Çünkü ilgilendiği pek çok şey vardır. Gene de bu iki burç arasında çok güçlü bir cinsel çekim vardır. Oğlağın çıkarcılığı ve mesafeliliği ortaya çıkana kadar, ilginç bir yatak arkadaşlığı olacaktır. Tutarsızlığı ile dikkat çeken bir ilişki, umut vaadetmeyen bir evlilik olabilir.

Yengeç-Kova: “Yalnız Kurt” kova, yengecin savunmasız egosunu çok fazla incitir. Yengeç durgun ve sebatkardır, kova ise maceracı. Kova duygusal isteklere sırt çevirecektir. Bu da yengeci mutsuz eder. Kısa süreli bir yatak odası heyecanı olabilir; anc oturma odasına geçince ilişki sona erecektir.

Yengeç-Balık: Cinsel açıdan iyi bir ikilidir. Her ikisi de fazlasıyla sevgi dolu ve duyarlıdır. Egolarının ihtiyaç duyduğu desteği bir. birlerine vereceklerdir. Yengeç büyük bir olasılıkla yönetimi ele alır. Çünkü balık sevişmede biraz tuhaftır. Hiçbir kavgaları uzun sürmez. Çoğu da yatakta kolayca çözülür. Hem kısa hem de uzun vadede çok güzel günler ve geceler geçirebilecek uygun bir çifttir.

Advertisement
Yengeç Burcunun Hediyesi

Evine düşkün, duygusal yengeçlerin kalplerine armağan olarak kendiniz girebilirsiniz, hatırlanmak bile çok hoşuna gidecektir. Onu evinizde bir yemeğe davet etmeniz yengeci sonsuz mutlu eder. Hediye olarak odası için ahşap, sevimli eşyalar, gümüş bir çerçeve veya ayna, mutfağı için pratik aksesuarlar alabilirsiniz.

Biyografi, tarih, yemek, dekorasyon kitapları, uzun kış gecelerinde battaniyesinin altına kıvrılıp izleyebileceği filmler, otantik müzik albümleri de çok uygundur. Yaşamın her ayrıntısını hisseden, seven ve kabullenen yengeçler anaç, dokunmayı seven, anılarına ve annelerine bağlı insanlardır. Her şeyi hisseden yapısıyla sıradan görünebilir ve kendisi hakkında yanıltıcı bilgiler verebilir. Sizin hediyeniz sadece bir kutu kibritse de ne kadar içten olduğunu hissederse dünyanın en mutlu insanı olacaktır.

Yengeç Burcu İçin Tatil

Duyarlı yengeç insanları en çok su kenarında tatil yapmaktan mutlu olurlar. Yengeç insanlarının çoğu evlerinden fazla uzaklaşmak istemezler. Evlerine yakın deniz, göl kenarları, onlar için ideal tatil yerleridir. Büyük lüks oteller yerine küçük oteller, içinde mutfağı olan bungalovlar sakinliği seven yengeç insanına hitap eder. Tatilde, o yörenin pazarından aldığı sebze ve baharatlarla yemekler yapabilirse çok mutlu olacaktır.

Yengeç Burcunun TaşıYengeç Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

Süs taşı avanturindir. Yaşam ve canlılığı temsil eder. Cesaret ve çaba taşıdır. Avanturin bir tür yeşil kuvarstır. Türkiye’de çok az bulunur. Yengeç burcunun uğur taşlan; yakut, krisakola, krizopraz, zümrüt ve peridotdur.


Leave A Reply