Prison Break 1. Sezon Bölüm Özetleri (16 ile 22 Arası Bölümlerin Özetleri)

0
Advertisement

Prison Break 1. Sezon 16. bölüm ile 22. sezon finaline kadar ki bölüm Özetleri, Büyük Kaçış dizisi Bölüm özetleri 1. sezon (16-22 arası)

prison break

1. Sezon 16. Bölüm: Brother’s Keeper

Açılış sahnesinde Lincoln ve Michael’ın gergin olan ilişkileri ve Michael’ın ağabeyine acıması gösterilir. Sonra Michael ayrılır, Lincoln eski eroinmanların kaldığı bir dairede şirket ajanıyla tanışır, O Steadman’ı öldürmesi karşılığında 90,000$ alacağı söylenir.Fakat Steadman’nın Başkan Yadımcısının erkek kardeşi olduğu söylenmez. Bir kaç saat sonra Lincoln araba garajında tetiği çekmeye kalkışır, lüks bir BMW 760Li Sedan’nın içinde birinin kafasından vurulduğunu görür ve ordan ayrılır. O koşarak park yerinden uzaklaşırken, Kellerman ve Hale onu güvenlik kamerasından seyreder. Sonra Kellerman onun katil olduğunu göstermek için güvenlik kamerasının çektiği görüntülerde onun ateş ediyormuş gibi gösterilmesini sağlar. Lincoln tutuklanır. Michael Ağabeyinin bu davranışından dolayı hayal kırıklığına uğrar. Lincoln Steadman’ı öldürmediğini söylemekte ısrar eder. Michael, Lincoln’ne herkesin Steadman’ı öldürdüğüne inandığını söyler çünkü kısa süre önce Steadman’nın şirketi Ecofield’dan kovulmuştu.

Veronica Donovan Michael’a ağabeyini yanlış anladığı için sitemde bulunur, Lincoln’nün Michael’ın düşündüğü gibi biri olmadığını söyler. O, Lincoln’nün Michael için 90,000$ borç bulduğunu yüzüne vurur, çünkü Lincoln Michael’ın bu parayı hakettiğini düşünüyordu. Lincoln Michael’a parayı nerden bulduğu hakkında yalan söylemişti, Ona annesinin hayat sigortasından payına düşen olduğunu söylemişti. Lincoln idamından önce hapis yatmak için Fox River’a gönderildi. Michael kısmen suçluluk ve ailevi nedenlerden dolayı Lincoln’ü Fox River’dan kaçırmak için karmakarışık bir plan yapmaya başlar. Fox River’ın planlarını vücuduna yaptırdığı dövmenin içine gizler.

Sucre

Terrence Steadman cinayetiyle aynı gecede, Sucre Maricruz Delgado ile tanışır ve ona aşık olur. Onunla evlenmeye karar verir fakat nişan yüzüğünü almanın bir yolunu bulması gerekir. Alkollü içki satan bir işyerini soyarken yakalanır ve tutuklanır. Bu sebepten Sucre’de Fox River’a gönderilir. Kamera onun kuzeni Hector Avila’yı polise haber verirken gösterir.

T-Bag

T-Bag Susan Hollander’ın (K. K. Dodds) iki çocuğuyla berarber akşam yemeğindeydi. O küçük kıza çarpım tablosunu öğretiyordu. Onun kız arkadaşı onu Amerikanın ençok arananlar listesinde görür, T-Bag 40 defa adam kaçırma, tecavüz ve birinci derece cinayetten aranmaktadır.O Fox River’a gönderildikten sonra kız arkadaşı onu ziyarete gelir.

Advertisement
C-Note

C-Note namusuna leke sürdürmemek için ailesine askerde olduğunu söylemiştir, O ailesine göndereceği mektupları önce askerdeki bir arakadaşına gönderir oda onun ailesine gönderir. Komutanı ona markette yük boşaltma işi vermiştir. Eve döndüğünde iş bulamaz. Sonra gönülsüzce kardeşiyle beraber yasa dışı işler yapmaya başlar. C-Note yasadışı mal yüklü bir kamyonu sürerken yakalanır. Yakalanmasına yakın karısına tekrar askere gideceğini söyler. C-Note kardeşinden karısına ve kızına iyi bakmasını ister. O ailesinin onun hapiste olduğunu bilmesini istemediğini vurgular.

Sara Tancredi

Dr. Sara Tancredi hastahanede kendine bir morfin iğnesi yapar. İşten sonra Sara komşusu aynı zamanda erkek arakadaşı ile caddede yürürken. Aniden bir çocuğa araba çarpar. Sara uyuşturucu kullandığı için orda o çocuğa yardım edemez. Bu olay sık sık karşısına çıkar. 18 ay sonra uyuşturucu bağımlıların rehabilitasyon merkezinde, Dr. Tancredi ona eski haline dönmesi onun için en iyisi olacağını söyler, işine devam edebileceğini söyler ve daha önce asla böyle mutlu olmadığını farkeder; çok mutluydu. Bellick, Dr. Tancredi’nin yanına gider ve ona Fox River Eyalet Hapishanesinde çalışıp çalışamayacağını sorar. Bunu konuşmak için ona yemeğe götürmeyi teklif eder ,Sara nazikce reddeder, iş teklifi için teşekkür eder.

Caroline Reynolds

Başkan Yardımcısı Reynolds erkek kardeşinin ölümünü duyunca garip davranmaya başlar, devamlı bunun imkânsız olduğunu söyler. Kellerman ve Başkan Yardımcısı gözden uzak Blackfoot, Montana’da 4 milyon dolara bir konağı almayı konuşurlar. O Kellerman’a bu parayı kendine alacağını çünkü kardeşinin pisliğini temizlediğini söyler. Başkan Yardımcısı Reynolds gözlerden uzak bir yerde aldığı konağında birini saklamaktadır. Yeni aldığı konakta, O sakladığı kişiye Lincoln’nün işi bitti der. Bu kişi takma dişlerini takıp arkasını döner ve ” sevgili kardeşim, başıma neler geldiği konusunda hiç bir fikrin yok” der. Bu kişi arkasını döndüğünde Terrence Steadman olduğu anlaşılır.
Bölümün sonunda, Michael bankayı soymak iki silahınıda alır.

Prision Break

1. Sezon 17. Bölüm: J-Cat

Dr. Sara Tancredi, Müdür Pope’a Michael’ın yanan ırtından gardiyan üniformasının bir parçasını çıkardığını söyler, Pope Michael’a bunun nasıl olduğunu sorar. Michael cevap vermek sitemeyince Lincoln’nün kapatıldığı hücrelerden birine kapatılır. Michael hapishane planlarının bazı parçalarını hatırlamaya çalışmaktadır, Lincoln bu durum karşısında Michael’ın akıl sağlığından endişelenir. Yalnız kaldıktan sonra Michael duygusal bir çöküntü yaşar. Defalarca duvarı yumruklamaya başlar, yumruğu kanamaktadır ve tekrar tekrar “bunun için kanımı ortaya koydum” demeye başlar.

Hapishane iş kolları gardiyanların odasında çalışırken bir sürprizle karşılaşırlar. Diğer kaçış takımı üyeleri gardiyanların odasında açtıkları deliği kapatmak için Sucre’yi zorlarlar, çünkü sadece Sucre’nin bulunduğu hücreden dışarı çıkılabilmekteydi. Sucre T-Bag’den çekici bir kadın iç çamaşırı bulmasını ister. Gönülsüzce Sucre’nin istediğini bulur.

Advertisement

Veronica ve Nick Quinn’i attıkları kuyuya Quinn’nin cep telefonunu alması için L.J.’yi iple sarkıtırlar. L.J. kuyunun duvarına Kellerman’nın gerçek isminin kazındığını görür fakat Veronica ve Nick’e bundan bahsetmez. Daha sonra onlar L.J.’yi dairede bırakıp gider, L.J. bilgisayardan Kellerman’nın adresini bulur. L.J. eve girmek için kapının camını kırar bu sırada komşu kadın bunu görür ve polisi arar. Kellerman eve geldiğinde silahı ona doğrultur. Kellerman vurulur fakat ciddi bir yara almamıştır. Polisler gelir ve L.J.’yi tutuklar.

Sucre deliği kapamayı başarır fakat hücresine geri dönemeden yakalanır. Bellick onu sorgular Sucre kaçmaya çalışmadığını orda bulunmasının bir sebebi olduğunu söyler. Bellick Sucre’nin çorabının içinde kadın iç çamaşırını bulur, bunun kız arkadaşının olduğunu “o beni düşündüğünü bilmemi istiyor” bunun için bana verdi der. Ve oda hücre hapsi alır.

Michael cevap vermeyi kesince Lincoln gardiyandan onu kontrol etmesini ister. Gardiyan Michael’a yardım etmesi için hemen doktor çağırır, yumruğu ve duvar kan içindeydi. Sara onu temizler ve psikiyatri koğuşuna götürür. Michael’ın huzursuzluğu gider, Haywire ile konuşmaya başlayınca rol yaptığı anlaşılır. Michael ona arkasındaki dövmeyi hatırlayıp hatırlamadığını sorar çünkü haritanın bu bölümü yanmıştı. Haywire ona bakıp “Sen kimsin?” der, görünüşe göre aldığı ilaçların etkisindeydi.

1. Sezon 18. Bölüm: Bluff

Michael psikiyatri koğuşuna nakledilmiştir, hemen Haywire’ı bulur fakat Haywire onu hatırlamaz. Doktorların verdiği ilaçlar yüzünden hafızası onu hatırlamasına engel oluyor. Michael Haywire’ın hafızasını canladırmaya çalışır. Onun haritayı tekarar hatırlaması gerekmektedir, Michael Haywire’ı boş bir odaya iter ve parmaklarını onu ağzına sokar, Haywire kusarak hapları çıkartır. Sonra Michael Haywire’a dövmesini gösterir.

Lincoln’e Veronica’dan telefon gelir, Veronica ona L.J’in cinayete teşebbüs ve annesi ve üveybabasını öldürmek tutuklandığını söyler.L.J. Veronica ile işbirliği yapmaya razı olmaz,Lincoln Veronica’ya oğlunu görebilmesi için dilekçe vermesini rica eder. Veronica ona bunu yapcağını ama L.J. görmek için onu dışarı çıkartacakları hiç sanmadığını söyler.

Haywire düğzenli olarak aldığı hapları kusmaya başlar, Michael’ı ve dövmesini hatırlar. Michael’a nasıl kandırıldığınıda hatırladığını söyler. Haywire dövmeyi bir kağıda tekrar çizer ama Michael’a vermeden önce bu yolun nereye çıktığını öğrenmek ister. Michael ona kaçışın psikiyatri koğuşunun bodrum katından başlıyacağını söyler. Haywire çizdiği şekli Michael’a verir. Gece olunca, Haywire dövmenin bir kopsanı daha çıkarmıştır, odasından kaçmaya çalışır. Bir kaç dakika sonra bodrumun kapısını açar ve alarm çalmauya başlar. Haywire şaşırmış bir şekilde etrafına bakınırken Michael’ın onu bir kez daha kandırdığını anlar. Michael onun bu durumunu odasından gülümseyerek seyreder.

Yüzbaşı Bellick and C.O. Geary , Michael ve Sucre yokken hücrelerini açık arttırmayla satmayı düşünür. İlgilenenlerden biri tuvaletin su sızdırdığını söyler. Geary 24 saat içinde tamir edileceğini garanti eder. T-Bag duyduklarını hemen diğerlerine anlatır. C-Note hücrenin 250 dolara açık arttırmayla satıldığını duyunca rahatlar, Geary’nin yanına gidip iki katını teklif eder. Onun planı mal sattığı adamlardan parasını tahsil etmektir fakat başarısız olur.

Dinlenme yerinde T-Bag parayı mutfak oyunlarından (kumar) kazanabileceğini ima eder. İsteksizce C-Note ve T-Bag takımı kart oyunu hile ile kazanmayı planlar. T-Bag kart dağıtımı sırasında C-Note’un kağıdını yanlışla açık atar. Masa kuralına göre T-Bag tekrar dağıtmayacak ve C-Note’a yeni bir kard vermelidir. C-Note blöf yaparak oyunu kazanır. Bu riskli kazançtan sonra C-Note Geary’ye istediği 500 doları verir. Geary başka birinin daha fazla pra önerdiğini ve hücrenin fiyatının arttığını C-Note’a söyler. C-Note Westmoreland’da başala çarelerinin kalmadığını ve cep saatini vermesi gerektiğini söyler. Westmoreland isteksizce üzerinde çok hatırası olan saatini verir. C-Note saatide Geary’e verir, Geary hücrenin zaten 700 dolara satıldığını söyler ve gider.

Dr. Tancredi Michael’ı ziyerete gider, Michael onunla konuşamk ister. Michael ona buraya ait olmadığını artık iyi olduğunu söyler. Sara’da ona eğer müdüre sırtındaki yanığın nasıl olduğunu anlatmazsa, müdürün onu tekrar hücreye kapatacağını ve onun tekar buraya geleceğini söyler.

Sucre ve Lincoln anlaşıp güzel bir plan yapar. Michael Müdür Pope’a sırtını yakan gardiyanın Geary olduğunu söyler. Pope hemen gidip Geary’nin dolabını kontrol eder. Aramanın sonunda Geary’nin dolabından bir miktar para ve Westmoreland’ın saatini bulur ve Geary’nin üniformasını kolunu yanık olduğunu fark eder. Michael’a daha fazla soru sorulmaz. Michael psikiyatri koğuşundan tekrar hücresine gönderilir, giderken Westmoreland’ın yanına uğrar saatini iade eder ve bunu Pope’un gönderdiğini söyler.

Telefon dükkânında Nick’in yanına bir adam yaklaşır. Adam Nick’e Burrows dosyası ve Veronica’yı izlemesi konusundaki anlaşmasını hatırlatır. Daha sonra Nick gizli bir telefon görüşmesi yapar telefondaki kişiye Veronica’nın onunla birlikte dairesinde olduğunu söyler.

Advertisement

Kellerman Brinker’in işten çıkarması ile ilgili başkan yardımcısı Reynolds’la buluşur. Onlar Lincoln Burrows’un ortadan kaldırılması konusunda anlaşırlar. Lincoln’nün oğlu L.J. ile görüşmesine özel bir izin çıkar. Müdür Pope bu zamana kadar böyle bir şeye izin verilmediğini belirtir. Ayrıca Lincoln’e silahlı muhafılarla beraber gideceğini söyler.

Lincoln L.J.’yi görmek için mahkum nakil minibüsü ile yola çıkar. İdam mahkumu olduğundan etrarfı seyretmenin tadını çıkartır. Büyük bir çekici kamyon mahkumu taşıyan minibüse çarpar ve devirir. Çarpışma sonrası minibüs ağır hasar alır. Kamyon hızla yoluna devam edip oradan uzaklaşır.

1. Sezon 19. Bölüm: The Key

Lincoln Burrows’u taşıyan minibüse kamyonun çarpmasından sonra Ajan Kellerman gelir ve Lincoln’ü boğmaya çalışır. Lincoln’nün babası Kellerman’a yagın söndürme tüpü ile vurarak oğlunu kurtarır. Lincoln’nün babası Lincoln’nü eski bir hurdalığa götürür, Lincoln’ne uluslararası bir organizasyon olan “Şirket”‘in (The Company) eski bir çalışanı olduğunu söyler. Lincoln’nün babası Terrence Steadman’nın şiketi Ecofield hakkında bilgi sahibiydi ve bu bilgiyi açıklayacaktı, bu yüzden “Şirket” Lincoln’ü cinayetle suçlayıp babasını ortaya çıkartmak istedi. Lincoln, Lisa’nın ölümünden, Michael ve L.J.’nin mahkum olmasından babasını sorumlu tutar.

Kellerman polis telsizinden Lincoln’nün saklandığı yeri öğrenir ve oraya ilk o ulaşır. Lincoln ve babası Kellerman’nın geldiğini görünce ordan uzaklaşmaya çalışırlar. Lincoln’nün babası etrafı kontrol ederek önden gitmekteydi, Lincoln arakda kalır ve Kellerman onu yakalar. Lincoln babasına eliyle gitmesini işaret eder. Polisler ve Bellick’de olay yerine gelir. Lincoln hemen Bellick’e seslenir, Kellerman’nın geri çekilmekten başka çaresi kalmaz. Lincoln’nün babası Bellick Lincoln’ü kelepçelerken onları seyreder ve sonra oradan uzaklaşır.

John Abruzzi Fox River’a geri döndükten sonara doğru yolu bulduğunu söyler ve T-Bag’le barışır. T-Bag, Abruzzi’yi öldürmek için onun hücresine doğru giderken C-Note onu durdur ve ona Abruzzi’nin onların çıkış bileti olduğunu söyler. Abruzzi, Nick Savrinn’i yaptıkları anlaşmayı hatırlatmak için arar. Nick, Veronica Donovan’a arkasını döndükten sonra telefona cevap verir

Tweener Michael’a çaldığı bezbol kartlarından bahseder ama içleriden biri “Honus Wagner” 300,000 dolar değerinde olduğu için bu kadar ceza aldığını söyler. Tweener Michael’dan Avocado’yu (Daniel Allar) öldürmesini ister çünkü o hergün Tweener’a cinsel tacizde bulunmaktaydı. Michael bunu reddeder ve harkes hücresine döner. Tweener yatağının altından jilet çıkartır ve Avocado’yu hadım eder.

Michael revirin anahtarına ulaşmalıdır. Dr. Tancredi onun yarasını temizlemektedir, Michael onu etkilemek için uygun zamanı beklemektedir. Michael onu öper fakat Sara’dan anahtarları alamaz. Michael’ın karısı Dr. Tancredi ile buluşur onun dikkatini dağıtır ve anahtarları çalar. Dr. Tancredi Nika Volek’le beraber yedikleri öğlen yemeğinden sonra geri gelir fakat anahtarlarını bulamaz. O, Nika’dan şüphelenir ve ziyaretçi listesini kontrol eder, Nika Michael’ı ziyaret etmiştir. Michael revirdeki randevusuna geldiği zaman, Sara kapının kilidinin değiştirilmesini ister. Michael soğuk ve sinirli bir bakışla ona bakar. Sara’da onun vereceği reaksiyonu gözlemektedir.

Nick ve Veronica, L.J.’nin Quinn’den aldığı cep telefonunun kayıtlarını araştırmaktadır, kayıtlar başka eyalet ve ülkelerden aramalar olduğunu göstermektedir. Listede ortak bir telefon numarası bulurlar. telefon numarası Blackfoot, Montana’yı göstermektedir.

Tweener, Michael’a ona güvenebileceğini söyler fakat bölümün sonunda Tweener Bellick’e kaçış planından bahseder. Bellick zemini kırarak deliği bulur.

1. Sezon 20. Bölüm: Tonight

Bellick açılan deliği bulmuştur. Durumu diğerlerinede bildirmek için kafasını kaldırdığından biri onun kafasına kürekle vurur. Saldıran kişi Westmoreland ‘dır. Ani saldırıdan sonra Bellick kendini toparlar ve Westmoreland ile boğuşmaya başlar, tam ona vuracağı sırada Westmoreland metal bir termosla kafasına vurur. Boğuşma sırasında kırılan kahve kabından bir cam parçası Westmoreland’ın yaralanmasına neden olur. Westmoreland camı dışarı çıkartır ve hala yerde yatan Bellick’e bakar.

Avluda kaçışın bir kaç güne sonra gerçekleşeceği konuşulmaktaydı. T-Bag köpeklerin kokularını almaması için bir şeyler yapmaları gerektiğini söyler. Kaçıştan önce kokularını muhakkak değiştirmeleri gerekmektedir. Michael hücrelarinin kokularını değiştirmeyi kabul eder. T-bag sirenler çaldığında ya kokunuzdan kutulacaksınız ya da kokularını değiştirmalerini söyler. Plan yaparlarken Westmoreland kaçış odasından yaralı bir şekilde yanlarını gelir ve burdan hemen şimdi gitmeleri gerektiğini söyler.

Advertisement

Avluda kaçacak olanlar Westmoreland’a sorular sormaktadır. Westmoreland Bellick’i bağlayıp deliğin içine attığnı ve elinden geldiğince deliği sakladığını söyler. C-Note kısabir süre sonra diğer gardiyanların Bellick’in yokluğunu fark edeceklerini söyler. Abruzzi, Bellick bulunana kadar burayı kapatacaklarını ön görür. Michael kaçışın bu gece gerçekleşeceğini söyler. Abruzzi uçağı ayarlayacak, C-Note ise mutfaktan oksijenli su bulacaktır. Kaçış saat 7’de başlayacak, sayıma kadar hepsi tek tek Michael’ın hücresinden geçecek.

Dışarıda Veronica Montana’daki malikane hakkında telefonda bilgi almaktadır. O bu yerin Steadman’nın mirasından kalan parayla alındığını öğrenir. Veronica Nick’e Montana’ya gitmek için çantasını hazırlamasını söyler, onlar bu yeri dışarıdan kontrol edebilecek.

Aşağıda delikte Bellick bağlı bir vaziyetteyken uyanır ve bulunduğu durumun farkına varır ve buna çok sinirlenir. Michael yemekhanede iki gardiyanın Bellick hakkında konuştuklarını duyar bu sırada T-Bag masalardan “Brüksel lahanası” toplamaktadır.

Michael, Sara’yı günlük kontrol için revirde beklemektedir, son bölümdeki kedi fare oyunundan sonra aralarında bir soğukluk oluşmuştur, Michael onunla konuşmayı dener. Sara anahtarları neden aldığını sorar, Michael’da ona durumu anlatmaya başlar. Ona Ağabeyini buradan çıkaracağını söyler, Sara’da ona daha fazla bir şey söylememesin bunları rapor etmesi gerktiğini söyler. Michael Sara’dan bir iyilik yapmasını ister o buna karşı gelri. Michael ise onun sadece bir hata yapıp kapıyı kilitlemeyi unutmasını söyler.Sara buna inanmaz hiçbir şey söylemeden sinirli bir halde odadan ayrılır.

Abruzzi adamlarından birini arar ve kaçışın bu gece olacağını söyler. Adam uçağın sadece üç kişilik olduğunu daha büyük bir uçak getirebileceğini söyler. Abzruzi’de uçağa binmek için herkesin bileti olmadığını ve sağ kalan üç kişinin bineceğini söyler.

Hapishane iş kollarının işi bittikten sonra soyunma odasında Michael herkesi iş kıyafetlerini normal hapishane kıyafetlerinin içine giymesini söyler. C-Note Tweener’ı işaret ederek susmasını söyler. Michael baklayı ağzından çıkartır ve Tweener’ında onlarla beraber geleceğini söyler. Hepsi buna karşı gelir fakat Michael kararlıdır. Hücrelerine giderken gardiyanlardan biri onları durdurur ve yerde gördüğü kanın kime ait olduğunu sorar. Aslında kan Westmoreland’dan gelmekteydi fakat o bunu henüz bilmiyordu, Michael cebindeki bıçakla parmağını keser ve kanın kendisine ait olduğunu söyler. Michael Westmoreland’a iyi olup olmadığını sorar Westmoreland’da ona bu gece buradan çıkacak kadar iyi olduğunu söyler.

Pope’un ofisinde, müdür bu geceki yıldönümü için çok heyecenalıydı. Michael Tac Mahal maketinin sonlandırıyordu, Pope her şey için ona teşekkür etti ve eğer yapabileceği bir şey olursa ondan istemesini söyledi.

Michael Lincoln’nün hücresine gider, Lincoln ona ailesi ile ilgili bilmediklerini anlatmaktadır, Michael hücrenin duvarlarını kontrol etmektedir. O, Lincoln’e bu gece gitmeleri gerektiğini söyler, Lincoln’de ona zincirlerini ve hücreyi gösterir. Lincoln Michael’a onsuz gitmelerini söylerken elektrikli sandalye gözünün önüne gelir.

Şikago’da bir barda Sara içkisini içeceği sırada TV haberlerinde babasının babasının Başkan Yardımcısı adaylarından biri olduğunu öğrenir. Bunun içinde bir komplo olabileceğini düşünür,Dr. Tancredi içkisine dokunmadan bardan ayrılır.

T-Bag brüksel lahanalarını yatağının içine yaymaktadır. Abruzzi hücre arkadaşının şaşkın bakışları altında yatağına at pisliği serper. Westmoreland hücresinin duvarıan bir eşyler sürmektedir ve Tweener ise hala hiçbir şey yapmıyordur. Tweener’ın hücresi açılır ve içeri gardiyan girer, gardiyan onun hücre arkadaşının bu gece hücreye geleceğini söyler. Gardiyan Tweener’a bu sabah Bellick’i gördünmü diye sorar. O sırada Michael’i hücresinde görür ve Bellick’i gördüğünü inkar eder. Bellick’i bir önceki gün gördüğünü ve içerdeyken günleri karıştırdığını söyler.

Michael’ın hücresinde. Sucre C-Note’dan aldığı oksijenli suyu tuvalete dökmektedir çünkü hapishane iş kollarında giydikleri kıyafetler mavidir, onlar psikiyatri koğuşuna girecekleri için kıyafetleri beyazlatmaları gerekmektedir.

Advertisement

İki gardiyan Pope’a Tac Mahal maketini taşımak için yardıma gelirler. Maketi kadırırken bir parçası kırılır. Pope bir an panikler ve Michael’ın hemen odasına getirilmesini söyler.

Kıyafetleri beyazlattıktan sonra Michael, Sucre’ye kıyafetleri kurutmasını söyler. Bu sırada gardiyan Michael’i götürmeye gelir. Kaçacak olanların hepsi Michael’ın nereye gittiğini merak etmektedir.

Bellick bağlardan kurtulmak için hala çaba göstermektedir, duvarda bir metal parçası olduğunu fark eder. Bu sırada gardiyanlar Bellick’in yokluğunu müdüre haber vermeyi kararlaştırırlar.

Sara babasını bir restorantta bulur, ve ona verdiği Lincol’nün dosyasına bakım bakmadığını sorar. O cevap vermeyi reddeder, Sara sorusunda ısrar edince O’da buna gerek olmadığını söyler. Sara bu durama çok kırılır ve sinirlenip babasına, başkan yardımcılığı sözünü Lincoln’nün ölüm kararını imzaladıktan sonra mı yoksa önce mi aldığını sorar. Vali kendini savunmaya başalr ve “bağımlı ve hırsız” birisiyle bu durmu tartışmayacağını söyler.

Veronica Montana’ya uçmak için havalanına gitmeye hazırdır. Nick ona silahını doğrultur. Veronica çok şaşırır ve onu arkadaşı ve meşlektaşı olduğunu sandığını söyler, onun iplerinin kimin elinde olduğnu sorar. Veronica Nick’e gözlerine bakmasını ve korkak olduğunu söyler.

Pope Bellick’in ortadan kayboluşu ile ilgili bilgi almak için Bellick’in annesiyle telefonda görüşür. Sonra ondan Bellick’in bu sabah Fox River’dan telefon ettiğini öğrenir ve Bellick’in arabasına bakmak için park yerine birilerini gönderir. Michael Pope içeri çağırana kadar ofisin dışında beklemektedir.

Pope Tac mahal modeline en olduğunu Michael’a gösterirken Michael cebinden maketin bir parçasını çıakrtır. Pope bunu neden aldığını sorduğunda Michael buraya tekrar gelmesi gerektiğini söyler ve cebinden çıkarttığı bıçakla Pope’u tehdit eder. Ona bu gece kaçacağını ve kardeşini de beraberinde götüreceğini söyler.

1. Sezon 21. Bölüm: Go

Gardiyan Mack telsizden Pope’a Bellick’in arabasının park yerinde olduğunu söyler. Michael Pope’u zorlayarak Bellick’in özel izin kullandığını söylemesini sağlar. Michael, Lincoln’nün revire transfer edilmesini söyler. Pope telsizden bu emiri verdiktan sonra Michael onun ağzını bağlar ve özür dileyerek dolabın içine sokar. O Pope’a Bellick’i gardiyanların odasının altında bulabileceklerini söyler ve kafasına telsizle vurarak bayıltır. Michale dolabın kapısını kapatır, masaya döner ve telefonla arama yapar, avizeyi masanın üzerine bırakır ve dışarı çıkar.

Odadan dışarı çıkınca Becky’e Pope’un telefon görüşmesi yaptığını ve rahatsız edilmek istemediğini söyler. Becky başını sallayarak anladığını belirtir ve Michale’a Pope’un onun hakkındaki düşüncelerini söyler. Michael arkasını döner ve odadan ayrılır.

Bellick hala yeraltında saklıdır, kızgın bir halde demire bağlı olduğu ipi sürtmeye devam etmektedir.

Michael hücresine geri döner. Sucre heyecanlı bir şekilde ranzasında oturmuş beklemektedir. Michael saatini kontrol eder, serbest zamana beş dakika vardır ve bir saat içinde Fox River’dan uzaklaşmaları gerekmektedir. Westmoreland gözlüğünün kılıfını ağzına koyar ve kanayan yarasını temizler. Aynı zamanda Tweener hapishane iş kollarında kullandıkları kıyafeti oksijenli su ile beyazlatmaktadır. Kıyafetteki mavi lekeleri görünce bir an panikler. Sonradan kaçmak için fikrini değiştirince işleme geç başlamıştı.

Advertisement

C-Note ranzasından kalkar ve Trumpets’in (Anthony Fleming) hücresinden ona doğru baktığını fark eder. Trumpets C-Note’a işaretle öldüreceğini anlatır. Sucre istifra eder ve Michael onun korktuğunu fark eder. Hücrelerin kapıları açılır, Michael vidaları sökerken Sucre’ye “artık geri dönüş yok” der.

Mahkumlar hücrelerinde dışarı yavaş yavaş çıkarlar. Michael ve Sucre hücrenin kapısında dikilmektedir. Oraya ilk önce Abruzzi gelir ve beyaz kaçış elbisesini Sucre’ye verir. Sucre elbiseyi yatağın altına saklar. Takımın diğer üyeleride kaçış için hücrenin önüne gelir. C-Note Trumpets’in aşağıda onu beklediğini bilmektedir. Tweener’da gelir ve elbisesini Sucre’ye verir. Sucre elbisedeki mavi lekeleri görünce sinirlenir. Michael tuvaletin vidalarını sökerken kapının önünü kapatmalarını söyler.

Trumpets Michael’ın hüceresine girmeye çalışır. Abruzzi önünü keser ve C-Note’u görmediğini söyler. Trumpets içeri girmekte ısrar edince Abruzzi kenara çekilir ve hücreye girer. Michael ranzasında oturmaktadır ve Trumpets’e bakarak “bir şey mi lazım” der. Trumpets yatağın altına bakar fakat C-Note’u hiçbir yerde bulamaz. Bu sırada C-Note duvarın arka tarafında sessizce oturmaktadır.

Bellick sonunda elinde ki bağlardan kurtulur. Dışardan sesler duyar. C.O. Mack ve C.O. Patterson kahve almak için odaya gelmişlerdir. Bellick sesini duyurmaya çalışır fakat ağzı bağlı ve zeminin altında olduğu için bunu başaramaz.

Nick, Veronica’nın karşında oturmaktadır, silahı ikisinin arasındaki sehpanın üzerindedir. Nick en başından beri yalan söylemediğini anlatmaya çalışmaktadır. O, Lincoln’nün masum olduğuna inandığı için yardıma gediğini söyler ve Abruzzi’nin adamlarının dava üzerine çalışırken onu bulduğu anlatır. Abruzzi’nin ona babasının yerine zaten öbür boyu mahkum olmuş birini suçu kabul etmesini sağlayacağı sözünü verdiğini söyler. Nick, eğer Michael Fibonacci’nin yerini Abruzzi’ye söylerse herşeyin biteceğini söyler. Veronica Nick’in bu enayiliğine çok şaşırmıştır. Nick’in cep telefonu çalar. O silahını Veronica’ya doğrultur ve onu zorla götürür.

Westmoreland duvarın arkasına geçerken Michael ona beyaz elbisesini verir. Takım ayrılırken Sucre kapıyı kapatmak için kapının önüne beyaz çarşaf asar. Michael cebine bir miktar pudra döker bu sırada Sucre oan revirin anahtarını hallettin mi diye sorar. Michael emin değilim der. Bu sırada Sara Michigan Gölünün kenerında dikilmektedir, Michael’ın istediği zihninde ağır basmaktadır.

Mahkumlar buhar odasındaki dolabı kenara çeker ve isyan sırasında Michael’ın açtığı delik ortaya çıkar. Michael onlara planın on dakika gerisinde olduklarını söyler. Duvarın içinden geçer ve diğer mahkumlarda onu takip eder. Michael bir kaç tünelden geçer. Boruların içinden geçerlerken Bellick’in yardım çağrısını duyarlar. Michael durur ve bir süre Bellick’in tekrar bağırmasını dinler. Aynı zamanda gardiyanlar ses duydukları için odaya gelirler.

T-Bag hemen Bellick’in arkasında belirir ve eliyle onun ağzını kaptığı sırada Mack ve Patterson üstlerindeki odaya gelir. T-Bag bellick’in boğazına bıçak dayar ve beklemeye başlarlar. Mack ve Patterson odaya bakınır ve hiçkimseyi göremezler. Mack bir şeyler duyduğuna yemin eder ve sonra dışarı çıkıp yollarına devam ederler. Michael, T-Bag’e Bellick’in ceketine ve şapkasına ihtiyacı olduğunu söyler. T-Bag Bellick’i borunun içinde sürüklemeye başlar.

Tancredi arabasında düşüncelerini toplamakla meşguldür. Sonra arabadan çıkar ve Fox River’a gider. Aynı zamanda Veronica Nick’in arabasında onu serbest bırakması için ona yalvarmaktadır. Nick eğer Michael onların duymak istediklerini söylerse ona bir şey olmayacağını yineler. Nick onu zorla hareket ettirir ve kafasına yastık kılıfını geçirir.

Yeraltındaki boruların içinde Bellick dizlerinin üstünde Michael’ın onun üniformasını giymesini beklemektedir. Bellick kötü bir ses tonuyla Michael’a “demek grubun beyni sendin” der. Bellick Tweener’ı borudan çıkarken görünce gözlerine inanamaz. Bellick Twener’a bakarken onlara nasıl ihanet ettiğini söyle der. Tweener onun suratı bir yumruk atar ve ağzını bantla kapatır. Michael onlara beyaz kıyafetleri giymelerini kendisinin birazdan geri geleceğini söyler. 1.Sezonun en heyecanlı bölümüdür. Sonunda Westmoreland ölür, kaçış gerçekleşir.

1. Sezon 22. Bölüm: Flight

Kaçış sırasında kanaması artan Charles westmoreland daha fazla ilerleyemez ve Utah’ta bir arazinin altında saklı olan 5 milyon dolarlık servetinden söz eder ve onu paylaşmalarını söyler.Ardından hayata gözlerini yumar.Herkes pencereden karşıya geçtikten sonra Michael ve Sucre’nin kuzeni kalır.Michael ipe tutunur ve karşıya geçmeye başlar.Kısa bir süre sonra Sucre’nin kardeşi de ipe atlar ancak ip daha fazla dayanamaz ve kopar.Michael son bir gayretle kopan ipten tırmanır ve hapishane dışına çıkar.Kuzen ise yakalanmıştır.Polisler ona kaçakların isimlerini sorar ve o da söyler.Bellick ise borudan kurtulmuştur.Silahını eline alır almaz kaçakları yakalamak için yola koyulur.

Advertisement

Hapishaneden çıktıktan sonra önceden belirlenen bir yerde park edilmiş minibüse doğru hareket ederler ve minibüsü bulurlar. Plana son anda katılan Patoshik’i ise burada kandırırlar ve yollarına onsuz devam ederler. Minibüsle uçağın olduğu piste ilerlerken yolun polisler tarafından kesilmiş olduğunu görürler ve toprak yola saparlar. Ancak minibüsün tekeri çamura saplanmıştır. Bu sorunu aşamayınca kalan yolu yürüyerek geçmeye karar verirler. Michael yola koyulmadan önce ise Tweener’a artık yollarının ayrıldığını ve kendi yoluna gitmesi gerektiğini söyler.

Helikopterler, jipler ve polis araçları her tarafta mahkumları aramaktadır. Müdür Pope tüm yolların kapatıldığını ve onları yakalamanın sandığından kısa süreceğini söyler. Kaçaklar terkedilmiş bir depo bulur ve oraya girerler. Amaçları T-Bag’i safdışı bırakmaktır. Abruzzi, kendini Michael’in eline kelepçeleyen T-Bag’in saol elini balta ile keser ve intikamını alır.

Ekipten ayrılan Patoshik bir bisiklet ile Tweener’da bir arabanın kasasına atlayarak yollarına devam ederler. T-Bag ise tek eliyle var gücüyle kaçmaya çalışır. Geriye kalan 5 kişi ise piste ulaşmışlardır. Ancak hiç beklemedikleri bir şeyle karşılaşırlar. Uçağı kullanacak olan kişi polislerin onu tutuklayacağından korkar ve uçağı havalandırıp ordan kaçar. Bunu gören kaçaklar için ise geriye tek bir seçenek kalmıştır: Koşmak.

Prison Break 1. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 1. Sezon 9-15 Bölüm Özetleri / Prison Break 1. Sezon 16-22 Bölüm Özetleri

Prison Break 2. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 2. Sezon 9-15 Bölüm Özetleri / Prison Break 2.Sezon 16-22 Bölüm Özetleri

Prison Break 3. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 3. Sezon 9-13 Bölüm Özetleri

Prison Break 4. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 4. Sezon 9-23 Bölüm Özetleri


Leave A Reply