Prison Break 1. Sezon Bölüm Özetleri (1 ile 8. Bölüm Arasındaki Bölümlerin Özetleri)

0

Prison Break 1. Sezon 1 ile 8. bölüm arası bölüm özetleri, efsane dizi Büyük Kaçış dizisi Bölüm özetleri 1. sezon, dizilerin özetleri, konuları.

1. Sezon 1. Bölüm: Pilot

Michael, dövme sanatçısının bitirmek üzere olduğu dövmenin son parçasına bakmaktadır. Michael parasını öder, dövmeyi yapan genelde insanların dövmelerini parça parça yaptırdıklarını ilk kez bütün vücuduna birden dövme yaptıran gördüğünü söyler. Michael fazla zamanı olmadığını söyler ve ordan ayrılır. Apartman dairesine döner ve cama astığı bütün notlarını yırtmaya başlar. Kamera camda asılan gazete küpürlerine, Lincoln Burrows, John Abruzzi, Sara Tancredi ve PUGNAc yakın gösterim yapar. Michael, bilgisayarından söktüğü sabit diski balkondan dışarı atar.

Üç el ateş edilir.Michael, silahını banka çalışanına doğrultur ve kasayı açmasını söyler. Polis gelinceye kadar silahıyla tavana doğru ateş eder. Tutuklandıkdan sonra Veronica Donovan onun savunma avukatı olur. Yargıç beş yıl mahkumiyet kararı verir ve Michael’in bu karara memnun olduğu görülür. Veronica müvekkilinin olayın etkisinde olduğunu belirtir ve yargıç ona avukatını dinlemesini tavsiye eder. Her iki taraf da beş yıl mahkumiyette karar kılar. Yargıç, Michael’in olumlu tavrından ötürü onu yaşadığı yere yakın olan maksimum güvenlikli Fox River Eyalet Hapishanesi’ne gönderir. Veronica bu kararada itiraz eder fakat Michael onu susturur. Michael tutuklanıp götürülürken yeğeni L.J ‘i görür ve onun gelmesini istemediğini söyler.

Michael, Fox River’a götürülür, ilk olarak Yüzbaşı Brad Bellick ile karşılaşır ve onun tutumundan hiç hoşlanmaz. Sonra hücre arkadaşı Fernando Sucre ile tanışır, Michael adamın birinin arkadan bıçaklandığı olaya şahid olur, bu onu çok etkiler. Dış avluda Michael notlarındaki insanları görür. Michael, Lincoln Burrows’u nerde bulabileceğini sorar.Sucre Lincoln’le neden ilgilendiğini sorar, bunun üzerine Michael onun ağabeyi olduğunu söyler. Kilise’de Michael ağabeyiyle karşılaşır ve onu burdan çıkaracağını söyler. Lincoln bunun imkânsız olduğunu söyler, Michael’da “eğer bu yeri sen tasarladıysan imkânsız değil” der. Michael hücresinde otururken, ağabeyinden o suçu işlemedine dair yemin etmesini istediği anı hatırlar. Ve kendisini kardeşinin başkan yardımcısının kardeşini öldürmediğine inandırır.

Michael, hapishane iş kollarına nasıl girebileceğini sorar, Sucre de bunun mafya patronu John Abruzzi’nin kontrolünde olduğunu söyler. Michael, Abruzzi’ye yakınlaşır fakat Abruzzi onu geri çevirir. Michael, Abruzzi’ye ihtiyaç duyabileceği bir şeye sahip olduğu söyler ve ona bir origami kuş bırakır. Abruzzi telefondaki arkadaşından birinin Fibonacci yerini bildiğini söyleyen bir zarf bıraktığını öğrenir. Zarfta imza olarak origami kuş bırakılmıştır. Abruzzi, Scofield ‘in Fibonacci’nin yerini bildiğini düşünür ve hapishane iş kollarına onu dahil eder. Bir arkadaşı Abruzzi’ye “bunu neden yaptın diye sorar”, O’da “düşmanını her zaman yakınında tut” diye cevap verir.

Revirde, Michael kendini Dr. Sara Tancredi’e tanıtır, Dr. ona insülin iğnesi yapar. Ona adını sorar, Sara “Dr. Tancredi” diyebilirsin der, Michael ” Vali Tancredi gibi mi?” diye sorar fakat Sara cevap vermez. Michael onun bu durumdan rahatsız olduğunu görür ve O’na vali kızı olarak hastanede çalışmasının garip olduğunu söyler ve ona babasının bir sözünü söyleyerek şaka yapmaya çalışır. Sara, kendisinin buranın bir parçası olarak çözüm üretmek istediğni ve bunun problem olmadığını söyler. Michael O’nu cezbetmek için hoşlandığı bir yazıdan alıntı okur. Reviri ikinci ziyaretinde, Sara O’nun mezun olduğu Üniversiteden ondan iki yıl sonra mezun olduğunu söyler. Michael onunla tekrar flört etmeyi dener. Sara, Michael’in glikoz seviyesinin yüksek olduğunu ve insüline tepki gösterdiğini fark eder, O’nun şeker hastası olmadığı kanaatindedir. Bir dahaki gelişinde ona test yapacağını söyler. Michael endişelenir. Michael hapishanede eczacı olarak bilinen C-Note’dan PUGNAc getirtmesini ister.

Hapishane iş kolarındayken Lincoln, Michael’e “hapishanenin planlarını gördünmü?” diye sorar, O’da “daha iyisini yaptım hepsini yanımda getirdim” der ve vücuduna yaptırdığı dövmeyi gösterir. Fox River’in bütün planları vücuduna yaptırdığı geometrik şekilli dövmeye yerleştirilmiştir.

1. Sezon 2. Bölüm: Allen

Michael Scofield insanları gözlemlemeye devam eder. Hücresinde bıçak bulunur. Michael hücre arkadaşını korumak için bıçağı sahiplenir. Michael, dış avluda T-Bag ile tanışır. Bir süre konuşurlar, bu esnada Michael oturdukları türbindeki bir vidaya ihtiyaç duyduğundan onu gevşetmeye uğraşır. Fakat T-Bag Michael’ı orada istemez, siyahlar ve beyazlar arasında kavga çıkacağını ve onların yanında yer almasını ister. Michael rededer.

Michael, T-Bag ve onun grubu yanına varmadan vidayı yerinden çıkarmaya çalışır, bu sırada yanına gelen grup vidayı ondan alır.Busırada, Veronica Donovan Michael’in Lincoln Burrows’un masum olduğu konusunda ısrar ettiği için kanıt aramaktadır. Lincoln’nün elinde silahla arabaya doğru ateş ettiğini gösteren bir kayıda ulaşır.Busırada mahkumlar arasında, Michael C-Note’a PUGNAc’ı sorar bunun insülin bloklayıcı olduğunu belirtir. Dr. Trancedi’nin yapacağı insülin testinde şeker hastası olarak gözükmeyi istemektedir. C-Note bunu bulabileceğini söyler.

Vida Onun için çok önemliydi, Michael, T-Bag’e siyahlar ve beyazlar arasında olacak kavgada onların tarafında olduğunu söyler. Sonra bunu C-Note görür. Ve Michael’i köşeye sıkıştırarak PUGNAc’ı ona vermeyi reddeder. Aynı esnada Veronica Lincoln’ü ziyarete gelmişti, Ona güvenlik kaydını gördüğünü söyler fakat Lincoln tetiği çekmediğini idda eder. O anı düşünmeye başlar. Arabanın yanına gittiğinde Başkan Yardımcısının kardeşinin çoktan ölmüş olduğunu görür. Lincoln ona komplo kurulduğunu söyler ama Veronica ona inanmaz.

Herkesin hücre sayımı sırasında kavga başlar. C-Note Michael’i T-Bag’in hücre arkadaşı ile kavga ettiğini görür. Bu sırada siyahi biri Michael’in yanına gelerek onun kavga ettiği mahkumu bir kaç defa bıçaklar ve ordan kaçar. T-Bag hücre arkadaşının Michael’in önünde yattığını görünce bunu Michael’in yaptığını düşünür.

Kavga sonunda gardiyanlar tarafından bastırılır ve herkes hücresine kapatılır. Kapalı oldukları bu süre de Michael vidayı vücudundaki dövmedeki bir işarete uydurmak için zemine sürterek şekil almasını sağlar. Kapılar açıldıktan sonra, yeni kazanmış olduğu güvenle C-Note Michael’e kontrole gitmeden önce PUGNAc’ı verir. Test sonuçlanmadan önce Michael Sara’nın notlarından kaygılanır. Fakat sonuçlar açıklanınca çok rahatlar. O ayrıldıktan sonra Sara hemşireye Michael’in garip davrandığını söyler. John Abruzzi ve adamları Michael’i depoya kapatıp ondan Fibonacci’nin yerini öğrenmek isterler. Fakat Michael direnince iki ayak parmağını keserler.

1. Sezon 3. Bölüm: Cell Test

Michael, revire kesilen iki parmağını pansuman yaptırmaya getirilir. Lincoln Burrows’u temize çıkartmak için Veronica Donovan ile konuşmaya gider. Duvarı boyarlarken, Michael bir cep telefonunu duvardaki küçük enerji kutusunun içine gizler. Sucre bunu görür ve bunu her zaman kullanabileceğini düşünür. Lincoln, Sucre’nin bir cep telefonu olduğunu gardiyana söyler. Gardiyanlar tarafından Sucre’ye cep telefonu sorulduğunda, O, özel görüşme hakkını kaybetmek pahasına onu inkar eder.Michael hücre arkadaşının sır tutabileceğine inanır.

Sucre Michael ile telefonu kullanmak için pazarlı yapmaya başlar, fakat Michael telefonu kırıp sabundan yapılmış olduğunu gösterince çok şaşırır. Dehşete düşen Sucre’ye yaklaşan Michael ona kaçış planından bahseder. Sucre bu plandan hoşlanmaz çünkü 16 ay sonra serbest kalacaktır ve nişanlısı Maricruz onu beklemektedir.

Veronica Donovan, Leticia ile tanışır. O Lincoln Burrows’un eski bir arkadaşının kız arkadaşıdır ve Lincoln Burrows davası ile ilgili birşeyler bilmektedir. Leticia, Veronica Donovan acaba karşı tarafamı çalışıyor diye kuşkulanır. Gizli Servisten Ajan Paul Kellerman Veronica’yı ziyaret eder. Veronica’nın finansal problemleri vardır. Sebastian ile yemek randevusu vardı. Sebastian hayal kırıklığına uğrar ve Veronica ile evlenmekten vaz geçer. Philly Falzone, John Abruzzi ile ziyaretçi odasında buluşur ve ona Fibbonaci’yi sorar. Abruzzi onu hayal kırıklığına uğratır ve farklı yöntemler kullanmasını söyler.

Sucre, başka bir hücreye transferini ister çünkü kaçış yüzünden yakalanmak istemez. Abruzzi, T-Bag’i Michael’den uzak durması konusunda uyarır. Lincoln Burrows oğlu L.J. ile konuşup ona telkinde bulunur. O babasının idamın da bulunmayı kabul eder. Michael’in yeni hücre arkadaşı Haywire’dir. Michael’ın planı o uyuduğunda kazıya devam etmektir. Fakat “Haywire” aldığı ilaçlar yüzünde hiç uyumamaktadır.

1. Sezon 4. Bölüm: Cute Poison

Lincoln hücresinde uyurken Bellick ve diğer gardiyanlar gelip tokat atıp telaşla uyandırılır. Bellick zamanın geldiğini söyler. Lincoln elektrikli sandalyeye oturmamak için gardiyanlara direnir. Gardiyanlar onu elektrikli saldalyeye bağlayıp, şalteri indirdikleri an, Lincoln gözlerini açıp yerinden kalkar ve rüya gördüğünün farkına varır.

Michael hücresine döner, hücre arkadaşına dışarıya çıkış hakkında birşeyler söyler. Haywire bunun kötü bir fikir olduğunu ve Bellick’e söyliyeceğini belirtir. Haywire, sonra Michael’ın dövmesini not etmeye başlar. Haywire’in doktoru onu ziyareti gelir ve ona ilaçlarını almasını söyler, onda “ileri derecede şizofreni” mevcuttur. Doktor ayrıldıktan sonra Haywire yuttuğu hapları hemen çıkartır. Haywire Michael’ın dövmesini tamamına bakmayı ister ama o reddeder.

Avluda, Sucre Michael’ın yolunu keser tekara onun hücresine gelmek ister. Daha sonra Sucre’nin hücreye geri dönebileceğini söyler. Michael dövmesine bakmak için kazağının kolunu sıyırır ve “CUTE POISON” yazısı görünür.Bir görüntü belirir, Michael’ın kitaptan ve internette araştırma yaptığı görünür. Sonra bilgiyi duvarda aslı olan bir kağıda not eder, “CUTE POISON” bu bir kimyasal formülün kodlanmış halidir.

3H2SO4(aq) + Ca3(PO4)2(aq) + 6H2O(l) ↔ 2H3PO4(aq) + 3CaSO4(aq)·2H2O(l)
Burada yazılan saf fosforik asit’tir, bu beyaz katı madde 42.35 °C’de erir ve yapışkan bir sıvı haline gelir.

Avluda, Abruzzi Michael’a yaklaşıp problem olup olmadığını sorar. Michael hücre arkadaşı “Haywire” ‘nin problem olduğunu söyler. Kaçışın biran önce gerçekleşmesi için Abruzzi sorunu hemen çömesi gerektiğini Michael’ı tehdit ederek söyler.

Müdür Pope’un ofisinde Michael Tac Mahal’ın maketini yapmaktadır. Pope Michael’a bu yaptığı iyiliği nasıl ödeyebileceğini sorar. Michael hemen cevap verir, hücre arkadaşının hemen değiştirilmesini ister. Pope bu konuda onu bilgilendirir, eğer kavga veya cinsel taciz yoksa bunun mümkün olmadığını söyler. Bunun dışında nakil mümkün değildir, bu sırada Pope’un sekreteri Becky odaya girer ve Pope’un eşinin geldiğini söyler. Pope saatini kontrol eder ve saat dörtten önce geldiğini farkeder. Pope Becky’e ne olursa olsun onu içeri almamasını söyler. O, onun Tac Mahal’ı evlilik yıldönümünden önce görmesini istemez. Pope’un eşi bir sorun olduğunu düşünür ve içeri girmeye açlışır. Bu sırada Michael odadan dışarı çıkar ve ” Müdür bey ben işbirliği yapamayacağım. Eğer yaparsam öldürüleceğimi düşünüyorum. Johnson hala karar vermedi.” der. Pope bu oyuna devam eder ve Michael hücresine geri döner. Eşi şaşırır ve biraz rahatlar. Müdür ve eşi ordan ayrılırlar.

Lincoln, Veronica Donovan ile görüşür, Veronica onun avukatlığını yapacağını söyler. Lincoln buna şaşırır ve neden fikirini değiştirdin bana inanmıyordun der. Lincoln “Adalet Projesi”nden bahseder onların idam cezaları üzerinde uzman olduklarını ve kendi davasında yardım edebileceklerini söyler.

Michael duştan çıkarken Haywire dövmesini görür ve orada birşeyin çizili olduğunu söyler. Michael hemen inkar eder ve onun üzerine gider fakat Haywire birşeyler hissetmiştir.

Sucre, Maricruz’un telefonuna mesaj bırakır. Hector’un onu ziyarete geldiğini ve onun yeni erkek arkadaşı olduğunu söyler.Sucre sinirlenir ve İspanyolca küfür eder. Hektor, Sucre’nin bu durumunu ıslah olmaz olarak nitelendirmektedir ve bunuda kanıtlamış olur. Avluda, Sucre Maricruz ile telefonda konuşmaktadır.Ona neler olduğunu sorar. Maricruz kafasının karıştığını ondan hoşlandığını ve biyolojik saatinin çalıştını Sucre’ye söyler. Telefonu endişeli bir şekilde kapatır. Hücresine döner ve Maricruz’la birlikte çektirdikleri fotografa bakar.

Pope, Bellick’e Michael’in hücre arkadaşının değiştirilmesini söyler. Michael Toksit Kontrol Merkezinde bulunan gardiyana bir karton sigara verir. Michael Duvar Temizleyicisi aramaktadır. Hapishaneye gelmeden önce bulduğu kimyasal formülün yapılışı için ona ihitiyacı vardır. Bellick onu duvar temizleyicilerinin yanında bulur. Michael’ın yaralı ayağına basarak, bir daha ona sormadan Pope’la konuşmamasını söyler.

Veronica “Adalet Projesi”nde Benjamin Forsik ile Leticia hakkında konuşmaktadır. Nick Savrinn Forsik’in arkasında dikilmektedir ve Veronica’nın davası ilgisini çeker. Benjamin Veronica’ya davasında yardım edemeyeceğini söyler. Binanın dışında, Ajan Hale onun binanın dışına çıktığını Ajan Kellerman’a bildirir, o Veronica’nın dairesinde birşeyler aramaktadır. Veronica daha sonra 911 çağrısına ilk cevap veren ve Lincoln’ü Steadman cinayetinden tutuklayan polis memuru ile konuşmaya gider. Memur ona Lincoln’ün dairesine girdiklerinde onun banyoda kanlı bir pantolunu yıkadığını gördüğünü söyledi. Veronica, gerçekten Lincoln’ü pantolu yıkarken gördünmü diye tekrar sordu, oda evet diye cevap verdi. Memur daha fazla soru sormak istiyorsanız üstlerimden izin almanız gerekir dedi ve uzaklaştı. Veroniva arabasına doğru giderken Nick Savrinn yanına yaklaştı ve ona yardım etmek istediğini söyledi. Öğle yemeğinde Lincoln’nün davası hakkında konuştular. Onlar, Terrence Steadman’nın alternatif enerji şirketine petrol şirketlerinin veya devletin baskı uygulayabileceği üzerine konuştular. Nick, babasınında işlemediği bir suçtan dolayı 15 yıl hapse mahkum olduğunu söyledi.

Michael hücresinde dururken Haywire burda bulunduğu sürece çalışamayacağını düşünmektedir. Haywire bazı sırlarını onunla paylaşır. Michael onun diş macununu tuvalete boşaltır. Sonra Haywire ona diş macununa ne olduğunu sorar. Michael hücresinde uyurken Haywire onun dövmesine bakmaya çalışır. O dövmelerde labirent olduğunu görür ve bunun neyi ifade ettiğini bulmaya çalışır.

Avluda, Abruzzi Michael’la türibinde buluşur, elindeki bir şişe kanal temizleyiciyi göstererek bunu nerde kullanacağını sorar. Sonra bunun için bıçakta kullanabilirsin der. Michael bu yolun daha kolay olduğunu söyler. Michael hüresinde elindeki duvar temizleyici ve kanal temizleyici ile oturmaktadır. Bu ikisi karıştırıldığında kimyasal reaksiyona girerek aşındırıcı olarak kullanıldığı gözünün önünde canlanır. Sonra bunları ayrı ayrı diş macunu tüplerine doldurur.

Haywire Michael’in üzerindeki dövmeleri parçalar halinde çizmiştir, Sucre ona geri gelmek istediğini ısrarla söylemektedir. Michael Sucre’nin geri dönmeyi istemesinden memnundur. Michael hücresine döndüğünde Haywire’ın çizdiği dövme bölümlerini görür. Onları görür görmez kafasını hücre parmaklıklarına vurur ve gardiyanları çağırır. Gardiyanlar gelidinğinde Michael’ın kafasındaki yarayı gördükler hemen Haywire’ı hücreden çıkarırlar. Ve Sucre tekrar Michael’ın hücresine gelir.

Revirde, Michael diş macunu tüplerine doldurduğu kimyasalları direnaj kapağından içeri boşaltır. Dr. Sara Tancredi gelmeden yerine oturur. Sara onun yarasına baktığı gibi, eğer dikkatli davranmazsa burada öldürüleceğini söyler. Michael buradan sağ çıkabileceğini söyler ve onunla akşam yemeyi, öğle yemeyi veya kahve içmek için iddaya girer. Sara bu yaraların sebebinin avludaki mahkumları cezbetmeye çalışırken mi oluyo diye sorar.

Lincoln, Nick ve Veronica ile görüşür. O ne silha nede pantalona asla dokunmadığını idda etmektedir. Lincoln parmak izinin cinayet silahında neden bulunduğu aklına gelir bir süre önce silah alırken diğer silahlarıda ellediğini söyler.

Sucre dışarıyı gözlerken Michael kazıyla meşkuldü. Kazı iş bittikten sonra tuğlaları yerinden oynatmak gerekti ve O’da Sucre’den biraz ses çıkartmasını istedi. Sucre yüksek sesle şarkı söylemeye başladı ve diğer mahkumlarda ona sinirlenip bağırmaya başladı. Bu sırada Michael tuğlaları devirerek deliği açmayı başardı.

Bölümün sonunda Ajan Kellerman Ajan Hale’e Michael’in yarın Fox River’dan başka bir hapishaneye nakledileceğini söyler.

1. Sezon 5. Bölüm: English, Fitz or Percy

Michael, dövme sanatçısının bitirmek üzere olduğu dövmenin son parçasına bakmaktadır. Michael parasını öder, dövmeyi yapan genelde insanların dövmelerini parça parça yaptırdıklarını ilk kez bütün vücuduna birden dövme yaptıran gördüğünü söyler. Michael fazla zamanı olmadığını söyler ve ordan ayrılır. Apartman dairesine döner ve cama astığı bütün notlarını yırtmaya başlar. Kamera camda asılan gazete küpürlerine, Lincoln Burrows, John Abruzzi, Sara Tancredi ve PUGNAc yakın gösterim yapar. Michael, bilgisayarından söktüğü sabit diski balkondan dışarı atar.

Üç el ateş edilir.Michael, silahını banka çalışanına doğrultur ve kasayı açmasını söyler. Polis gelinceye kadar silahıyla tavana doğru ateş eder. Tutuklandıkdan sonra Veronica Donovan onun savunma avukatı olur. Yargıç beş yıl mahkumiyet kararı verir ve Michael’in bu karara memnun olduğu görülür. Veronica müvekkilinin olayın etkisinde olduğunu belirtir ve yargıç ona avukatını dinlemesini tavsiye eder. Her iki taraf da beş yıl mahkumiyette karar kılar. Yargıç, Michael’in olumlu tavrından ötürü onu yaşadığı yere yakın olan maksimum güvenlikli Fox River Eyalet Hapishanesi’ne gönderir. Veronica bu kararada itiraz eder fakat Michael onu susturur. Michael tutuklanıp götürülürken yeğeni L.J ‘i görür ve onun gelmesini istemediğini söyler.

Michael, Fox River’a götürülür, ilk olarak Yüzbaşı Brad Bellick ile karşılaşır ve onun tutumundan hiç hoşlanmaz. Sonra hücre arkadaşı Fernando Sucre ile tanışır, Michael adamın birinin arkadan bıçaklandığı olaya şahid olur, bu onu çok etkiler. Dış avluda Michael notlarındaki insanları görür. Michael, Lincoln Burrows’u nerde bulabileceğini sorar.Sucre Lincoln’le neden ilgilendiğini sorar, bunun üzerine Michael onun ağabeyi olduğunu söyler. Kilise’de Michael ağabeyiyle karşılaşır ve onu burdan çıkaracağını söyler. Lincoln bunun imkânsız olduğunu söyler, Michael’da “eğer bu yeri sen tasarladıysan imkânsız değil” der. Michael hücresinde otururken, ağabeyinden o suçu işlemedine dair yemin etmesini istediği anı hatırlar. Ve kendisini kardeşinin başkan yardımcısının kardeşini öldürmediğine inandırır.

Michael, hapishane iş kollarına nasıl girebileceğini sorar, Sucre de bunun mafya patronu John Abruzzi’nin kontrolünde olduğunu söyler. Michael, Abruzzi’ye yakınlaşır fakat Abruzzi onu geri çevirir. Michael, Abruzzi’ye ihtiyaç duyabileceği bir şeye sahip olduğu söyler ve ona bir origami kuş bırakır. Abruzzi telefondaki arkadaşından birinin Fibonacci yerini bildiğini söyleyen bir zarf bıraktığını öğrenir. Zarfta imza olarak origami kuş bırakılmıştır. Abruzzi, Scofield ‘in Fibonacci’nin yerini bildiğini düşünür ve hapishane iş kollarına onu dahil eder. Bir arkadaşı Abruzzi’ye “bunu neden yaptın diye sorar”, O’da “düşmanını her zaman yakınında tut” diye cevap verir.

Revirde, Michael kendini Dr. Sara Tancredi’e tanıtır, Dr. ona insülin iğnesi yapar. Ona adını sorar, Sara “Dr. Tancredi” diyebilirsin der, Michael ” Vali Tancredi gibi mi?” diye sorar fakat Sara cevap vermez. Michael onun bu durumdan rahatsız olduğunu görür ve O’na vali kızı olarak hastanede çalışmasının garip olduğunu söyler ve ona babasının bir sözünü söyleyerek şaka yapmaya çalışır. Sara, kendisinin buranın bir parçası olarak çözüm üretmek istediğni ve bunun problem olmadığını söyler. Michael O’nu cezbetmek için hoşlandığı bir yazıdan alıntı okur. Reviri ikinci ziyaretinde, Sara O’nun mezun olduğu Üniversiteden ondan iki yıl sonra mezun olduğunu söyler. Michael onunla tekrar flört etmeyi dener. Sara, Michael’in glikoz seviyesinin yüksek olduğunu ve insüline tepki gösterdiğini fark eder, O’nun şeker hastası olmadığı kanaatindedir. Bir dahaki gelişinde ona test yapacağını söyler. Michael endişelenir. Michael hapishanede eczacı olarak bilinen C-Note’dan PUGNAc getirtmesini ister.

Hapishane iş kolarındayken Lincoln, Michael’e “hapishanenin planlarını gördünmü?” diye sorar, O’da “daha iyisini yaptım hepsini yanımda getirdim” der ve vücuduna yaptırdığı dövmeyi gösterir. Fox River’in bütün planları vücuduna yaptırdığı geometrik şekilli dövmeye yerleştirilmiştir.

1. Sezon 6. Bölüm: Riots, Drills and the Devil (Bölüm 1)

Michael, kazı işlerini bitirmişti ancak içeride daha fazla zamana ihtiyacı vardı. Fakat bunu hücre sayımları sırasında yapamazdı orda olmadığı hemen belli olabilirdi. Durumu Sucre’ye anlattı, Sucre de O’na “burda üç şey kesindir, ölüm vergiler ve sayım”. Sayımdan kurtulmanın tek yolu hücre bloğunu tehcir ettirmekti. Bunun için Michael’ın mahkumları ayaklandırması gerekiyordu O’da gidip havalandırmayı durdurdu. Ortam çok ısınmıştı, T-Bag bu durumdan rahatsız oldu ve bir gardiyan ile kavga etmeye başladı, bunun üzerine mahkumların hücrelerine dönmeleri istendi ve hücre bloğu kapatıldı. Mahkumlar ayakalandılar ve hücrelerin kontrol edildiği odayı ele geçirdiler. T-Bag bütün hücreleri açan anahtarları bulur. Ve mahkumlar bütün bloğu ele geçirirler.

Mahkumların bloğu ele geçirdiği duyulur duyulmaz diğer mahkumlarda ayaklanır. Gardiyanı etkisiz hale getirdikten sonra, Dr. Sara Tancredi’yi tuzağa düşürürler ve O’da kendi hasta muayene odasına kilitler. Michael, son olarak bir borudan geçmesi gerektiğini bilir fakat bu borunun önünü duvar kapatmıştır. Borunun tam yerini bulabilmek için vücuduna yaptırdığı şeytran dövmesinden yararlanır. Michael güvenlik görüntülerinden Dr. Tancredi’nin tehlikede olduğunu görür ve ona yardım edebilmek için havalandırma boşluğunu kullanır. Lincoln ve ona eşlik eden gardiyan mahkumlarca tuzağa düşürülür ve T-bag gardiyanı esir alır, ayaklanmacıların lideri olur. Gardiyan Michael ve Sucre’nin hücresine girer, ve bu sırada açılan deliği T-Bag fark eder ama Abruzzi onu susturur. Sucre duvarı yıkmaya yollanır. Bir mahkum Lincoln’nün Michael’i aradığını görür ve onu öldürmek için ona tuzak kurar.

1. Sezon 7. Bölüm: Riots, Drills and the Devil (Bölüm 2)

Michael, havalandırma boşluğundaki boruların üzerinden giderek Dr. Sara Tancredi’yi kurtarır. Lincoln diğer mahkum Turk’ü takip eder, çünkü O’na Michael’ın yerini bildiğini söylemiştir. Turk, Ajan Kellerman’ın adına çalışmaktadır ve Lincoln’ü öldürmeye çalışır. Lincoln O’nun kendisene zarar vermesini engeller.

Busırada Mİchael ve Sucre’nin hücresinde, T-Bag kaçış planını öğrendiği için gardiyana kızının fotografını göstererek tehdit eder. John Abruzzi delikten geçerek Sucre’ye duvarı delmesi için yardıma gider. Ve duvarı yıkıp boruyu bulurlar. Sara, Michael’e oraya nasıl geldiğini sorar, O’da hapishane işkollarındayken bu boruları temizlediklerken bu yolu öğrendiğini söyler.

Hapishanenin dışında, Veronica ve Nick, Vaşington D.C. ‘ye varırlar. Nick’in tanıdığı özel dedektifden bazı bilgiler alacaklardır. O Lincoln’ü ihbar eden telefonun izini sürmüştü. Bu Başkan Yardımcısının şiketinin eskiden kullandığı binanın önündeki ödemeli bir telefondu. Bu sırada telefon çaldı ve telefondaki ses onları öldürmekle tehdit etti, hemen telefonu kapatıp oradan uzaklaştılar.

Abruzzi ve Sucre duvarı yıktıkları için sevinçten gülmektedirler. Michael ve Sara çıkışa gelirler fakat bir keskin nişancı onların çıkacağı yeri gözlemektedir. Sara çıkmadan ateş etmez. Michael hemen hücresine geri döner, Lincoln ve diğerleriyle kucaklaşır. Herkes gardiyanı serbest bırakmak ister fakat T-Bag onu öldürmeleri gerektiğini söyler. Ve onu öldürmek için bir yolunu bulur karnına bıçak saplar ve onu balkondan aşağıya atar. Bob, Westmoreland’ın gözü önünde ölür.

Sara hapishane işkollarını yöneten adama boruları mahkumlaramı temizletiyorsunuz diye sorar. O’da biz bu işlerde mahkumları kullanmayız der. Sara, Michael’den şüphelenmeye başlar. cok fena bitmistir super bir bolumdur

1. Sezon 8. Bölüm: The Old Head

Michael depoya ulaşmalıdır, bu kaçış planı için gereklidir, çünkü içinden geçecekleri tünel bu odanın altından geçmektedir, fakat burada gardiyanların odası vardır ve onları dışarıda tutmaları gereklidir. Takım bunun için orada yangın çıkartacak ve böylelikle Abruzzi onları hapishane işkolları olarak oraya sokabilecekti. Westmoreland’ı ikna etmeleri gerekiyordu, çünkü güvenilirdi ve odaya mahkumlardan sadece O girebiliyordu, onlara yardım etmek için odayı yakması gerekiyordu.

Michael, Wesmoreland’ın kedisini bulur ve onun karşılığında yardım ister. Aynı zamanda Bellick Bob’un katili ile ilgili bir araştırma yapmaktadır, O’na Bob’un Westmoreland’ın hücresinin önünde öldüğü söylenir, soru sormak için onun yanına gider. Westmoreland ispiyonculukla suçlanmaktan korktuğundan ona hiçbir şey söylemez. Bellick onun hücresinden ayrılırken eğer bana bir şey söylemezsen dostluğunun burada biteceğini söyler. Westmoreland yine bir şey söylemez, Bellick giderken kedisi Marilyn’e bakar ve ” güzel kedi” der. Bir süre sonra Westmoreland hücresine döndüğünde kedisini yatağın üzerinde ölü olarak bulur ve Bellick’in ikinci kattan onun hücresine doğru baktığını görür.

Ertesi gün, Westmoreland kaçış odasına kahve götürür, Bellick’in dolabından bir sigara alır ve onu yakar. Bir süre sonra Michael ve Lincoln hapishane iş kollarında çalışırken kaçış odasının yandığını farkederler. Michael, Westmoreland gülümser ve teşekkür eder, fakat Westmoreland ona “bunu senin için yapmadım” der. Grup odanın zeminine içinden geçebilecekleri büyüklükte bir delik açmaya başlar. Veronica ve Nick, Veronica’nın dairesindeki patlamadan kurtulurlar ve saklanmak için oradan uzaklaşırlar çünkü Kellerman ve Hale onların öldüğüne inanmalıydı. Kellerman ve Hale LJ ‘nin annesini ve üvey babasını öldürür ve cinayeti LJ’nin işlediğine dair eve delil yerleştirirler. Bölümün sonunda, Kellerman ve Hale’nin konuştuğu gizemli kadın gelecek bölümde Başkan Yardımcısı Caroline Reynolds, Lincoln’nün öldürüdüğü adamın kız kardeşi olduğu ortaya çıkacak.

Prison Break 1. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 1. Sezon 9-15 Bölüm Özetleri / Prison Break 1. Sezon 16-22 Bölüm Özetleri

Prison Break 2. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 2. Sezon 9-15 Bölüm Özetleri / Prison Break 2.Sezon 16-22 Bölüm Özetleri

Prison Break 3. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 3. Sezon 9-13 Bölüm Özetleri

Prison Break 4. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 4. Sezon 9-23 Bölüm Özetleri


Leave A Reply