Prison Break 1. Sezon Bölüm Özetleri (9 ile 15 Arasındaki Bölümlerin Özetleri)

0
Advertisement

Efsane dizi Prison Break’in 1. Sezonun bölümlerinin özetlerini oku. Prison Break 1. Sezon 9 ile 15. bölümlere kadar olan bölümlerin özetleri.

1. Sezon 9. Bölüm:Tweener

Michael, Seth “Cherry” Hoffner’a yardım eder ama O’nun esas derdi T-Bag’dir, onuda plana dahil etmesi için Michael’i tehdit etmektedir. Michael kaçış planının duyulacağından dolayı endişelenir ve teklifi kabul eder. Seth ondan ikinci bir yardım ister ama Michael ona arkasını döner.

Takım hapishane işkollarındayken deponun zeminini kazmaya devam ederler. Sucre, kırdıkları beton parçaları nasıl gizleyebilecekleri konusunda endişelidir. Michael onlara bunu zamanla ve küçük parçalar halinde gizlemelerini söyler. Onlar parçaları alırlar ve avluda gezerken dağıtıp saklarlar. Michael yürürken, C-Note avluda gizledikleri ufak parçaları bulur ve alır. Michael ve Sucre hücrenin arkasında yürüken. Seth kendini asar. Michael bunun karşısında dehşete düşer.

Michael Lincoln’e Seth’in intiharından bahseder ve onun ölümünden kendini sorumlu görür. Lincoln ona, bunun onun hatası olmadığını ve kaçış planın güvenliğini sağladığını söyler. Michael annesinin onlara söylediklerini hatırlar “Ne zaman biri düşse, sen ona elini uzat”. Aynı zamanda yeni mahkum , David “Tweener” Apolskis uyum sağlamaya çalışmaktadır. Diğer siyah ve beyaz mahkumlar onula uğraşmak isterler. T-Bag bu fırsatı Tweener’ı yıldırmak için kullanır ve onun yeni “arkadaşı” olabileceğini söyler. Tweener, T-Bag’e ondan uzak durmasını söyler. T-Bag’i bu itaatsizlik kızdırır.

Veronica ve Nick, saklanmak için Nick’in babasının New Glarus’daki kulübesine gider. Terrence Steadman’nın eşini bulmak için burada araştırmalarına devam ederler. O onlara Lincoln Burrows’un kocasını öldürdüğünden emin olmadığını söylemişti. Yatırımcılar onun yarım milyar dolarlık şirketine sahip olmak istiyordu. Şikago caddelerinde, L.J. Ajan Kellerman ve Hale’den kaçıyordu. Lincoln oğlunun güvenliğinden endişeleniyordu, onu aramak için Müdür Pope’a yalvardı. Lincoln idam mahkumu olduğu için Müdür Pope onun isteğini reddetti. L.J. Veronica ve Nick’e telefonla ulaştı ve onlarla Lake Mercer’da buluşmayı kararlaştırdı. Veronica, Kellerman’nın L.J.’nin telefonunu dinleyeceğini düşünerek, L.J. mesaj gönderdi ve buluşma yerini New Galrus olarak belirledi. L.J., Nick ve Veronica ile buluştu, sonra Lincoln’e okul ödevinin içine gizlenmiş bir mesaj gönderdiler. Mesaj her satırın son kelimesinin yukarıdan aşağıya doğru okunmasıyla ortaya çıkıyordu, mesajda onun Veronica ile birlikte olduğu ve iyi olduğu yazılıydı.

Dr. Sara Tancredi, Fox River’dan Michael’in bağlı olduğu sigorta şirketini arayarak sağlık bilgilerini istedi. O Michael’ın psikolojik sigortası olduğunu buldu. Sara, onun psikiyarik durumunu öğrenmek için psikiyatristini ziyarete gitti. Michael’ın düşük derecede içine kapanık ve korumacı olduğunu öğrendi. O, ona Michael’ın insanlara yardım etme isteğinin yüksek bir I.Q.ya sahip olmasının getirdiği bir zorunluluk gibi gördüğünü söyledi. Sara onun durumunu öğrenince çok şaşırdı.

Advertisement

Michael’ın Tweener’ın çok zorluk çektiğini fark etti ve ona yardım etmeye karar verdi. T-Bag’i sıkıştırır ve Tweener’dan uzak durmasını söyler. T-Bag onu yeniden kaçış planlarını gardiyanlara söylemekle tehdit eder, fakat Michael onu dinlemez, oda onlar kadar kaçmayı çok istemektedir. Sonra Tweener T-Bag’i kızdırır, T-Bag yürümeye devam eder ve Michael’a sinirli bir şekilde bakar. Tweener Michael’ın yardımından habersizdir, T-Bag’den kurtulduğu için rahatlar. Lincoln Michael’a bakım gururla gülümser.

Abruzzi, Philly Falzone’nun Ballick’e ödeme yapamaması yüzünden hapishane iş kollarındaki hakimiyetini kaybeder. Abruzzi aynı zamanda diğer mahkumlar üzerindeki etkisinide kaybetmiştir. Falzone, Abruzzi’ye Fibonacci’nin saklandığı yeri öğrenemediği için bunların olduğunu söyler. Takım hapishane iş kollarını kaybettikten sonra yeni gelenlerin açtıkları deliği fark edebileceğinden endişelenirler.

1. Sezon 10. Bölüm: Sleight of Hand

John Abruzzi, Philly Falzone’nun Yüzbaşı Brad Bellick’e yaptığı ödemeyi durdurmasından sonra hapishane iş kollarındaki gücünü kaybetmişti, Michael ve diğer takım üyeleri hapishane işkollarına geri dönebilmek için yardıma ihtiyaçları vardı. Abruzzi, Michael’a kontrolü ele geçirebilmenin tek bir yolu olduğu bununda Otto Fibonacci’yi onlara vermeleri gerektiğidir. Michael masum bir adamı vermek istemez fakat Abruzzi ile bir plan yapar. Michael Abruzzi’den Falzone ile bir görüşme ayarlamaını ister ve Michael ona Fibonacci’nin bulunduğu yerin adresini verecektir. Onlar onu korkutmak için oraya gittiklerinde yerel şerif onları bekliyor olacak. Fibonacci’yi gözetim altında tutan karısını bir kaç kez telefonla arar.

Falzone Abruzzi’den sonra Fibonacci’yi bulmaya gider onun Kanada’da olduğuna inanmıştır. RCMP polisi onlara hemen müdahale eder. Bu sırada Fibonacci Kansas gazetesini okumaktadır. Abruzzi Michael’ın yanına gider ve nasıl hissettiğini sorar. Her ikiside durumdan memnundur, fakat beklenmedik bir şekilde rahatsızlanacaktır.

Kaçış odasında, Michael, Lincoln, Abruzzi ve Sucre kaçıştan sonra ne yapacaklarını konuşmaktadır. Abruzzi Sardinia’yua gideceğini, Sucre Maricruz’un yanına gideceğini ve Michael, Lincoln’e sessizce birlikte Darien Gap, Panama’ya gideceklerini orada yaşamlarını devam ettirmek için dalış malzemeleri satan bir dükkân açacaklarını söyler.

C-Note kaçış takımında çimento olduğunu fark etmişti. O yeni hapishane iş kollarının başkanına çalışmak için ayda 150$ vermişti. O’da bunu kabul etti. C-Note kaçış planını zihninde canlandırdı. Çünkü barakada ki yumuşak zemini fark etmişti ve kaçış planından haberdardı.

Advertisement

1. Sezon 11. Bölüm: And Then There Were 7

Michael ve Abruzzi’nin ayarladığı Philly Falzone’nun Kanada’da gerçekleştirdiği başarısız baskından sonra Abruzzi hapishane iş kollarını tekrar düzenler. C-Note bir yolunu bulup barakaya gelerek onlara deliği ve kaçış planlarını bildiğini söyler. Planı bildiği için onuda kaçış takımına dahil ederler. Westmoreland daha önce Michael’ın teklifini kabul etmemişti, kızının kanser hastası ve ölmek üzere olduğunu öğrenir. Ölümünden önce kızını görmek ister fakat Müdür Pope bunun hukusal açıdan mümkün olmadığını söyler. Bunun üzerine O’da kaçış takıma dahil olmayı düşünür.

Michael eş ile görüşmeye çağrılır, diğer takım üyeleri buna çok şaşırırlar. Nika Michael’la, Michael’ın Fox River’a girmek için banka soymasından iki gün önce evlenmişti. O Michael’a kredi kartı verir ve buna hapishanede neden ihtiyaç duyduğunu sorar. Sara koridorda yürüken, Michael’ın Nika ile kucaklaşmasını görür. Arkasını döner ve başka yöne gider.

Westmoreland Michael’a takıma dahil olmak istediğini söylediği zaman, Michael kuşkulanır ve takımın her üyesinin dahil olurken ortaya bir şey koyduğunu söler. Westemoreland bunun üzerine ona para teklif eder ve kendisinin uçak kaçırıp 1.5 milyon dolarla ortadan kaybolan D.B.Cooper olduğunu itiraf eder. Bunu kanıtlamak için Michael’a 100 dolarlık bir banknot verir, banknotun seri numarası çalınan paralar ile aynıdır.

Şirket (The Company) tarafından gönderilen Quinn, Nick ve Veronica’yı bulundukları barakanın dışından izlemektedir. O, bir parça zımpara kağıdıyla yüzünü yaralar. Nick kapıyı açar, Quinn yaralandığına dair yalan söyler ve içeri girmek için izin ister. Quinn, Nick’e ateş ederek yaralar ve silahı Veronica ile L.J.’ye doğrultup kımıldamamalarını söyler. Ayrı odalarda Veronica ve L.J.’yi bağlar. Sonra onları sorgulamaya başlar. Quinn, Burrows dosyasından başkalarına bahsedip bahsetmediklerini ve kimin ne bildiğini öğrenmek için onları ikna etmeye çalışır.

Michael kaçış planına Nika’dan aldığı kredi kartı ile devam edecekti. Fakat bu bir kredi kartı değildi, sadece geçiş kartıydı. Michael kartın arka tarafını soyduğunda manyetik bantlı beyaz bir yüzey ortaya çıkar. Geçmişten gösterilen görüntülerde Michael hapishanenin güvenlik sistemini çözdüğü ve kapılardan geçmek için bu karta yüklediği görülür. Bu kartla mahkumlar hapishaneyr girerken teslim ettikleri özel eşyalarının bulunduğu odanın kapısını açmaktadır. Michael gece olunca bu kartı kullanarak odaya girer. Fakat aradığı saati kayıptır. Westmoreland, gardiyanlardan bazılarının mahkumların özel eşyalarını çaldıklarını söyler. Michael aradığını gardiyan Geary’nin kolunda görür.

Tweener hapishane iş kollarına girmek ister, Michael’da bunu kullanarak Tweener’dan onun için saatini geri almasını ister. Saati geri geldiktan sonra Michael saatini ses kaydı yapan cihaza bağlar ve revirin dışındaki çimlere gömer. Ertesi gün Sara, Michael dışarda çalışırken ona evli olup olmadığını sorar. Michael, ona bunun tam anlamıyla bir evlilik olmadığını, formaliteden ibaret olduğnu söyler. Sara bundan sonra aralarındaki ilişkinin sadece doktor ile hastası arasındaki gibi bir ilişki olacağını söyler. Hatta onun hakkında daha fazla bir şey bilmek istemediğini belirtir. Michael onu durdurmak ve onunla konuşmak ister fakat Sara arkasını dönüp gider.

Veronica elinin bağlı olduğu plastik bağdan kurtulur ve sandalyesi ile Quinn’e vurur. L.J. ve Nick’in yanına gider. Quinn bir süre sonra Veronica’nın karşısına çıkar, L.J. Quinn’ni iterek kuyuya düşmesini sağlar. Sonra hepbirlikte bulundukları barakadan uzaklaşırlar. Kellerman ve Hale, Quinn’i buldukları zaman onun bulunduğu kuyunun ağzını kapatarak onu orada ölüme terkederler.

Yüzbaşı Bellick, Nika’yı daha önce bir yerde gördüğünü düşünmektedir. Bir striptiz kulübüne gider ve onu orada bulur, ondan ziyareti sırasında Michael’a ne verdiğini sorar.

Michael ve Sucre, Michael’ın dışarı gömdüğü kayıt cihazının kaydettiklerini dinlemektedir. Gardiyanların anahtarlarının çıkardığı sesi duyar ve gardiyanların her 18 dakikada bir tur attıklarını hesaplar. Bu sürede onların duvarı aşmaları gereklidir. Michael, revirin penceresinde ki demir parmaklıkları 5 dakikada sökerlerse hepsinin duvarın öbür tarafına geçmeleri için kalan sürenin 13 dakika olacağını hesaplar. Herbirinin duvarın öbür tarafına 2 dakikada geçebileceğini hesaplar ve bu hesaba göre en fazla 6 kişi gelebilir.
Fakat takım yedi kişidir ve birin ayrılması gereklidir.

1. Sezon 12. Bölüm: Odd Man Out

C-Note, Michael’ı Lincoln’ne takımda bir kişinin fazla olduğunu söylerken duydu. Bunu diğer takım arakadaşlarına söyledi fakat buarada T-Bag dışardaydı. Michael zamanın neden kısıtlı olduğunu açıklar. Oybirliğiyle T-Bag takımdan çıkarılacaktır. T-Bag bunu öğrenir ve kendisini garanti altına almak için dışardan birine kaçış planını söylediği belirtir. Bu kişi onun kuzenidir. Abruzzi bu durumu bozmak için dışarıdaki arkadaşına T-Bag’in kuzenini ortadan kaldırmasını söyler.

Veronica ve L.J. hastanede Nick’in ameliyattan çıkmasını beliyordu. L.J. gazetede annesinin cenazesinin bugün saat 2de olduğunu öğrenir, Veronica’ya haber vermeden gider. L.J. mezarlığa gittiğinde annesinin tabuta yaklaşmadan önce etrafına iyice bakınır. Ajan Hale uzaktan L.J.’yi izlemekteydi, L.J. annesinin tabutuna dayanıp ağlamaya başlar. Hale L.J.’nin kederini görünce üzülür. L.J.’yi hastehaneye kadar takip eder, bu sırada Veronica Nick’in yanında oturuyordu. Hale, L.J.’nin Veronica’nın omuzuna yaslanıp ağlayışını seyretti. Kellerman’nın onları öldürme emrini dinlememeliydi ve ordan uzaklaştı.

Advertisement

Bellick, Michael’a Nika’nın kaçak olduğunu ve ona ne verdiğini bildiğini söyler. O, onu Nika yüzünden küçük düşürmek için provoke etmeye devam ederken Sara onu durdurur. Sonra ordan ayrılır. Michael Sara’ya Nika’dan bahsetmek ister, onunla sadece yeşil kart alabilmesi için evlendiğini söyler. Sara’da ziyarete geldiği zaman ona sarıldığını gördüğünü söyler. Michael bunun sadece bir iş olduğunu tekrarlar. Sara, Michael’ın insülin iğnesini yaptıktan sonra hiçbirşey söylemeden gider.

Michael kaçış için son hazırlıkları yapmaktadır. Michael kaçacakları borudan 6 mt. yukarıda bulunan ızgaraya ulaşmanın bir yolunu bulmalıydı. Michael boşluğu ve boruyu suyla doldurmayı düşünür. Hapishaneye girerken bıraktığı eşyalarının arasındaki takım elbisesinin içinden ipi çıkartır, bu ip sayesinde revirin altında bulunan odaya ulaşbileceklerdir. Takım elbisesiyle suyun giderini tıkar. Buraya su dolduktan sonra yukarıda bulunan odaya çıkar, revirde açtığı delikten Dr. Tancredi’yi elini yıkarken görür. Kaçış için son hazırlıkta tamamlanmıştır.

Abruzzi’nin adamı işi tamamladığını ancak bir problem çıktığını adamı ve adamın beş yaşındaki çocuğunu öldürdüğünü söyler. Abruzzi şok geçirir ve içini suçluluk duygusu kaplar. Abruzzi hücresindeyken duvardaki pas lekelerinde İsa’nın silüetinin belirdiğini görür. Papaza bağışlanmak istediğini söyler ve günah çıkartır. Kuzeninin ve yeğeninin ölümüne çok sinirlenen T-Bag Abruzzi’nin boğazını jiletle keser. Abruzzi yere yığılır ve heryer kan gölüne döner.

Kaçış takımı Michael’ın delikten çıkmasını beklemektedir. Bu sırada gardiyan Geary durumu kontrol için oraya gelmektedir. Westmoreland’dan Michael’ın daha çıkmadığı uyarısını alan Lincoln Geary’nin önünü keser. Fakat O içeri girmek ister Lincoln’de kaçış planını öğrenmesin diye Geary’ye saldırır.

1. Sezon 13. Bölüm: End of the Tunnel

T-Bag, Abruzzi’nin boynunu jiletle kestikten sonra Abruzzi hapishane dışında bir hastahaneye kaldırılır. Lincoln maksimum güvenlik altına alınır, geriye kalan beş mahkum ne yapacaklarını bilememektedir. Michael, Burrows’un 32 saat gözetim altında olacağını ve bunun için kaçışı ertelemeyi ister. Fakat diğer dördü hemen gitmek isterler. Michael kaçışın bu akşam olabilmesi için gerekli ayarlamaları yapar.

Burrows rahip ile birlikte dua etmek ister. Michael rahibe Burrows’a vermesi için İsa’nın şeklinin bulunduğu bir haç göndermek ister. Rahip bunu Burrows’a vermeyi kabul eder. Burrows bu haçın arkasındaki metal plakanın altına saklanmış siyah bir hap ve birde ufak kağıda yazılmış bir not bulur, notta “8:10’da yut” (EAT 8:10) yazılıydı. Michael bunu Lincoln’ü revire götürtebilmek için saklamıştı. Lincoln hapı 8:10 yani kaçıştan 50 dakika önce yutar ve midesinde ağrılar başlar. Gardiyanlar onu hemen revire götürür, Dr. Tancredi bunun gıda zehirlenmesi olduğunu söyler.

Kaçakların gece orda kalabilmeleri için Michael bir su borusunu patlatır ve etrafı su basar. Bellick geldiğinde onu etrafın sabaha kadar küfleneceğine inandırırlar ve onlara bütün gece burda kalıp etrafı kurutmalarını söyler.

Beş kaçak sırayla borunun içine girmeye başlar ve revirin altındaki odaya ulaşmak için borunun içinde emekleyerek ilerlemektedirler. Sonunda odaya ulaşırlar. Fakat Michael’ın daha önce kimsayal karışım dökerek açtığı deliğin yerine başka bir boru takılmıştı. Boruyu kırmaya uğraştılar ama başaramadılar. Bu Michael’ı şaşkına çevirmiş ve üzmüştü onlara buradan çıkamayacaklarını söyler. Bölümün sonunda T-Bag Michael’ı tehdit ederek “bu bir seçenek değil sevimli çocuk” dedi.

1. Sezon 14. Bölüm: The Rat

Kaçış takımı Michael’ın planının hatalı olduğunu fark eder. Değiştirilen boruyu başka bir bopru yardımı ile yerinden sökmeye çalışırlarken boru klırılır ve zemine düşer. O sırada ordan geçmekte olan bir gardiyan sesi duyar. Gardiyan kaçacakları odaya gelmeden ordan ayrılırlar.

Yüzbaşı Bellick onları kontrole gider. Westmoreland diğerlerinden daha yaşlıdır ve yolu zamanında tamamlakta zorlanır. Onlar bütün gece boyunca etrafı temizleyememiştir. Onlara hakaret ederek diğer gardiyanlarla birlikte hücrelerine geri götürmek ister. Bellick hemen birinin eksik olduğunu fark eder ve odaya geri döner, Westmoreland’ı odada ayakkabısını bağlarken bulur. Takım, hücrelerine geri gönderilir.

Sucre ve Westmoreland Michael’ı avutmaya çalışır. Michael’a endişelenmemesini Lincoln’nün yardım etmeye çalıştığını bildiğini söylemeye çalıştılar. Westmoreland’da ona abisinin bir kaç hafta zorluk çekeceğini söyler ve ekler ölümün en kötüsü ölümü beklemektir. Michael, eğer elektrikli sandalyeyi çalıştıran sistemde bir hata oluşursa, sistemin tekrar çaıştırılması için idamın üç hafta ertelenebileceğini bilmektedir. Michael bu sıkıntıdan kurtulmak için tünele girer ve elektrik panosunun içine fare yakalamak için yem yerleştirir.

Advertisement

Tweener ve Bellick konuşmaktadır. Tweener patates kızartmasını milkshake’e batırıp yemektedir, bu durum Bellick’in hoşuna gider, ve ondan bilgi ister. Tweener bir şey bilmediğini söyler. Bellick sinirlenir ve hamburger ve patates kızartmsı için ondan 100$ ister, Tweener’da ona Michael ve Westmoreland’ın sandalye ile ilgili bir şey konuştuklarını söyler.

Bellick sandalyenin tekrar kontrol edilmesini ister ve hatayı fark eder. Elektrik panosunu kontrol ederken içinde fare ölüsü bulurlar. Tekniker bunu rapor etmesi gerektiğini söyler, Bellick sigortanın hemen değiştirilip sistemin çalışır hale getirilmesi için onları zorlar. Michael ışıkların yanıp söndüğünü görünce korkar, sistem mükemmel çalışmaktadır.

Michael son ziyaret için Lincoln’nün yanına gider. Lincoln temyiz hakkında konuşmak istemez, Michael’a infazın gerçekleşeceğini söyler. Bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemez. Michael yenildiklerini kabul eder. Beraber kâğıt oynayıp, yabanmersinli gözleme yediler, O son yemeği olarak bunu istemişti.

Nick ve Veronica Lincoln’nü temize çıkarmak için yargıçla konuşur. Michael özür diler, Dr. Tancredi Veronica ve Nick’le konuşmaya gider. Sara vali olan babasına Lincoln’nün dava dosyasından bahseder ve oda bundan daha yeni haberi olduğunu söyler. Vali ona mahkumların onu kullandığını söyler ve vali seçilme nedeninin bu gibi durumlardaki katı tutumu olduğunu belirtir. Sara ona, bilgiyi verenin kızı değilde herhangi biri olarak görmesini ve dosyayı ona göre değerlendirmesini ister.

Müdür ve birkaç gardiyan Lincoln’ü infaz odasına götürürken vali telefonla arar. Bir kaç dakika Michael, Lincoln, Sara ve Veronica birbirlerine bakarlar, müdür devam etmeleri gerektiğini söyler. Vali telefonu kapadığında yanında bulunan Başkan Yardımcısı ona bu yaptığını asla unutmayacaklarını söyler.

Grup ölüm odasına doğru yürümeye devam eder. Bellick şaşırtıcı bir şekilde Veronica’nın sarı çizgiyi geçip Lincoln’le vedalaşmasına izin verir. Veronica, Lincoln’e onu ilk gördüğü andan itibaren sevdiğini söyler. Müdür’ün emriyle Bellick Michael’ın kelepçesini çıkartır, kardeşinin yanına gider ve ona sarılır. Kardeşi ölüme giderken Michael göz yaşlarını tutamaz. Bölüm, Lincoln sandalyeye bakarken son bulur.

1. Sezon 15. Bölüm: By the Skin and the Teeth

Lincoln’nün infazı planlandığı gibi gitmez; elektirikli sandalyeye bağlanır ve her şey hazırdır, fakat müdür yargıçtan Lincoln’nün dosyasında değişiklik olduğu gerekçesiyle infazın iki hafta ertelendiği haberini alır. Birisi yargıçın ofisine otopsi raporunu gönderir, sözde Lincoln’nün öldürdüğü Terrence Steadman’ın cesedi tekrar incelenmek için mezardan çıkarılacaktır. İki ayrı otopsi raporu vardı birinde apandisinin sağlam olduğu belirtilmiş diğerinde ise apandisinin alındığı belirtilmiş.

Bu çelişki yüzünden yargıç cesedin tekrar incelenmesini istedi. İncelemede Terrence Steadman’nın diş kayıtlarından yararlanılacak, mezardan çıkan dişlerle karşılaştırılacak. İnceleme sonunda Terrence Steadman’nın dişleriyle uyumlu olduğu öğrenildi.

İnfaz başlamadan önce Lincoln izleyicilerin arasında babasını görür gibi olur. Başkasıyla karıştırmıştı ya da gerçektan babasını görmüştü. Lincoln müdüre izleme odasında kimlerin olduğunu sorar. Müdür “Headline Press’den William Prall” olduğunu söyler. Limcoln sonra rüyasında Prall ismini hatırlar babasının en sevdiği bezbol oyuncusunun adıydı ve izleme odasındaki adamın babası olduğunu anlar.

Şimdi süre iki hafta uzamıştı, Michael kaçış planının tekrar gözden geçirebilirdi. Bu sefer takım psikiyatri koğuşunu kullanmalıydı. Planın en büyük kusuru yola yukardan devam etmeleri gerekiyordu. Bu tehlikeyi göze alırlar. Ne olursa olsun, Michael, hücre arkadaşının kuzeninden bir gardiyan üniforması almalıydı , O çamaşırhanede çalışıyordu, bu kıyafetle geceleyin boruların araştırmak için keşif yapacaktı.

Michael boruların keşfinden geri dönerken, yakınından geçen bir gardiyandan saklanmak için arkasına doğru yaslandı ve sırtı sıcak su borularından birine değdi ve sırtının bir bölümü yandı. Bu sürede hiç sesini çıkaramadı ve şimdi üniformada bir delik vardı. Hücresine geri döndü ve Sucre’yi üniformayı çıkartması için zorladı. Michael ağrısından bayıldı. Müdür Sucre’ye Michael’ın sırtının nasıl yandığını sorar, Sara’da Michael’dan sırtının nasıl yandığını öğremeye çalışmaktadır. Fakat herikiside bu soruya cevap vermez.

Advertisement

Ajan Kellerman ve Brinker yargıcın ofisinin etrafındaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemektedir. Bilinmeyen adamın kim olduğunu öğrenmeye çalışmaktadırlar. Adam kendini mükemmel bir biçimde kameralardan saklamaktadır, adamın yüzü yargıcın kapısından yansır. Brinker adamı tanır.

Bölümün sonuna doğru Dr. Tancredi hemşire Katie’ye Michael’ın vücudundan operasyonla çıkardığı kumaş parçasını gösterir ve bunun gardiyan üniformasından geldiğini anlar. Michael hücresine geri döner, aynadan dövmesinin yanan bölümüne bakar. Psikiyatri koğusundan geçerken kullanacakları yolu gösteren bölüm silinmişti, kaçış tehlikedeydi.

Prison Break 1. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 1. Sezon 9-15 Bölüm Özetleri / Prison Break 1. Sezon 16-22 Bölüm Özetleri

Prison Break 2. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 2. Sezon 9-15 Bölüm Özetleri / Prison Break 2.Sezon 16-22 Bölüm Özetleri

Prison Break 3. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 3. Sezon 9-13 Bölüm Özetleri

Prison Break 4. Sezon 1-8 Bölüm Özetleri / Prison Break 4. Sezon 9-23 Bölüm Özetleri


Leave A Reply