Cuma Duaları – Mübarek Cuma Günü Okuyabileceğiniz En Anlamlı Dualar

0
Advertisement

Cuma duaları. Mübarek Cuma günleri için edebileceğiniz en anlamlı en güzel Cuma Dualarından seçmeler. Cuma gününün hayrından yararlanmak için cuma duaları.

Cuma Duaları

Cuma Duaları

Allah’ım! Kendi rahmetin, bütün güzel isimlerin ve en buyuk ismin hürmetine bu mübarek geceyi ve arkasından gelen mübarek günü tüm dua dostlarımız, vatanımız, ordumuz, ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa, hayır, rahmet, rızık, huzur, kavuşma, afiyet ve esenlik vesilesi kıl ve bizi bu gecenin ve günün değerini bilenlerden eyle. Âmin âmin âmin ya Rabbel âlemin. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Dua 2

La ilahe illallah cumanın sebebiyle, Muhammedîn Resullullah, gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver. Melekler duasıyla, ya vedudum, entel maksudum, Kul huvallâhu ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını ac, benim günahımdan geç. Benim gunahım varsa da senin gibi halikım var. Muhammed aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lutfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Advertisement

Dua 3

La ilahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme. La ilahe illallah imanla sabır, Muhammed un Resullullah azapsız kabir. Allah’ım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle. Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde Beytullah la ilahe illallah Muhammed un Resullullah. “Eşhedu en lâ ilâhe illallah ve eşhedu enne muhammeden abduhû ve rasûluhu” diyerek cene kapatmak nasip eyle yarabbi. Allah’ım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabrin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allah’ım. Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasin’in yarısını okurken ölmeyi nasip eyle yarabbi. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Dua 4

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana. Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, la ilahe illallah Muhammedun Resullullah. Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed. Kul huvallâhu ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden sefaat. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Dua 5

La ilahe illallah’ tır özüm, Muhammed Mustafa’dır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetel Kürsi için sen kabul eyle sözüm. Bugün cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne. La ilahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını. Ya Resullullah! Aman yarabbi ya Rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allah’ım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle. Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle. La ilahe illallah selalar duası için, Muhammed un Resullullah arsı ala gölgesi için, hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle ya rabbim. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Advertisement

Dua 6

Allah’ım bu mübarek Cuma gününün yüzü suyu hürmetine günahlarımızı bağışla, bizleri kapından kovma. Dertlilerimize deva, hasta olanlarımıza şifa, borcu olanlara kolaylık nasip eyle. Sabrımızı arttır. Ya Rab sevdiklerimizi bize bağışla. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Dua 7

Allah’ım; bu mübarek Cuma günü hürmetine; evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duâsız bırakma. Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl. Fakirlere yardım et. Zalimlere fırsat verme ya rabbi. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Dua 8

Allah’ım bu mübarek Cuma günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle, seni çok analım. Ömrümüz sevdiğin, razı olacağın İşlerle geçsin. Sıhhat ve afiyette daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Dua 9

Elif Allah, nur Muhammed tez selamet. Ya celil, etme zelil, gönder delil. İlahi yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulastır, duaya acılan elleri icabete eriştir.

Advertisement

Allah’ım senden başka kimsemiz yoktur. La ilahe illallah arsı alaya Muhammed un Resullullah şükür Mevla’ya. Yarabbi ya Rabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana. La ilahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedun Resullullah makamımı nur eyle. İlahi yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Selatu selaya, yolladım Mevla’ya, sen cümlemizin muradını ver gelecek cumaya. La ilahe illallah ve cellehu edası ile rabbim muradımızı ver melekler duası ile. Âmin Ve Selâmun Alel-Murselîn Vel-Hamdu Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.


Leave A Reply